گاردین: ترامپ نمی‌تواند به زور مانع صلح غرب با ایران شود

0
490

گاردین: ترامپ نمی‌تواند به زور مانع صلح غرب با ایران شود

اخبار,اخبار سیاست خارجی,ترامپ

یک روزنامه انگلیسی در تحلیلی روز دوشنبه نوشته رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌تواند با زورگویی مانع صلح غرب با ایران شود.

به گزارش فارس، یک روزنامه انگلیسی در مطلبی روز دوشنبه به توئیت تهدیدآمیز امروز «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران پرداخته و در تیتر خود نوشته است: «توئیت ترامپ خطاب به ایران نمی‌تواند با زور غرب را به سوی فاصله گرفتن از صلح‌آفرینی سوق دهد.»

 

روزنامه گاردین در این مقاله پیش‌بینی کرده بعید است احیای تحریم‌ها علیه ایران، حکومت این کشور را نابود کرده یا سیاست‌هایش در منطقه را تغییر دهد.

 

این روزنامه نوشته است: «احیای تحریم‌ها بعید است حکومت را نابود کرده یا باعث تغییر سیاست‌هایش در منطقه شود. آمریکا بر دنیا حکمرانی نمی‌کند، اما تحریم‌ها تقریباً به طور قطع باعث تضعیف میانه‌روی شده و محافظه‌کاری را در این کشور تقویت می‌کنند.»

 

گاردین در ادامه پیش‌بینی کرده اعمال تحریم‌های آمریکا باعث انسجام جهان غرب در برابر این کشور شود: «موضوع جدی‌تر کاری‌ است که تحریم ها برای منجسم کردن غرب انجام خواهد داد. هیچ کشور دیگری تعهداتش در توافق هسته‌ای را زیر پانگذاشته، اما ترامپ می‌گوید نه تنها آنها که با آمریکا مخالفت می‌کنند بلکه آنهایی که به تحریم‌های این کشور گردن نمی‌نهند خودشان تحریم خواهند شد.»

 

در ادامه این مطلب آمده است: «هر کشوری که از از ماه نوامبر با ایران معامله کند دسترسی‌اش به بازارهای آمریکایی قطع خواهد شد و کسانی که با خود اینها معامله کنند هم به همین سرنوشت دچار خواهند شد. اینکه شرکتع‌های آمریکایی از ارتباط با ایران منع شوند یک مسئله است، اما اینکه ارتباط دنیا قطع شود، مسئله دیگری است.»

 

گاردین نوشته چنین اقدامی به منزله اعلام «خصومت اقتصادی» علیه متحدان خواهد بود که این بار دامنه‌ای شدیدتر از جنگ تعرفه‌ای ترامپ علیه اروپا و چین خواهد داشت.

 

این روزنامه نوشته است: «[این اقدام] از لحاظ تبعاتی که در پی دارد، نسبت به تقابل‌جویی ترامپ با ناتو دردسرسازتر است و باعث می‌شود سایر کشورهای غربی برای ادامه روابط با ایران، جانب روسیه و چین را بگیرند. چنین اقدامی به صورت ضمنی، ایمنی راهبردی آمریکا را به خطر می‌اندازد.»

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید