کوبا: آمریکا در حال منتقل کردن نیروهای عملیات ویژه به نزدیکی ونزوئلا است

0
669

کوبا: آمریکا در حال منتقل کردن نیروهای عملیات ویژه به نزدیکی ونزوئلا است

کوبا: آمریکا در حال منتقل کردن نیروهای عملیات ویژه به نزدیکی ونزوئلا استکوبا اعلام کرد، آمریکا در حال منتقل کردن نیروهای ویژه خود به نزدیکی ونزوئلا در راستای یک برنامه محرمانه برای مداخله نظامی در این کشور بحران زده آمریکای لاتین به بهانه رسیدگی به بحران انسانی در آنجا است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام های کوبا در قالب اعلامیه دولت انقلابی عنوان کردند که اتفاقات اخیر در ونزوئلا یک تلاش برای کودتا است که تا کنون ناکام مانده است. این در حالیست که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای اعمال فشار بر نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به منظور استعفا دادن و واگذار کردن قدرت به خوآن گوآیدو، رئیس جمهور خودخوانده مخالفان دولتش است. سه هفته پیش خوآن گوآیدو پیروزی مادورو در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته میلادی را نامشروع اعلام و با استناد به یک بند قانون اساسی خودش را به صورت خود خوانده رئیس جمهور موقت معرفی کرد.

همچنین بخوانید :واکنش کوبا به تهدید نظامی آمریکا علیه ونزوئلا

بر اساس اعلامیه دولت کوبا این تحولات منجر شد به اینکه آمریکا تحریم های مخربی علیه ونزوئلا اعمال کرده و آسیبی هزار برابر بیشتر از کمک هایی که بالاجبار می خواهد وارد این کشور کند، تحمیل سازد. در این اعلامیه آمده است، در فاصله ۶ تا ۱۰ فوریه یک هواپیماهای ترابری نظامی به نزدیکی فرودگاه رافائل میراندا در پورتوریکو، پایگاه هوایی سن ایسیدرو در جمهوری دومینیکن و همینطور به دیگر جزایر با موقعیت راهبردی در حوزه کارائیب رفتند که البته این اتفاق احتمالاً فاقد اطلاع دولت های این کشورها افتاده است.

در ادامه این بیانیه آمده است، پرواز این هواپیماها از مبدأ پایگاه های ارتش آمریکا که محل استقرار نیروهای عملیات ویژه و یگان های تفنگداران دریایی مخصوص عملیات های محرمانه هستند، صورت گرفت.

در عین حال الیوت آبرامز، نماینده ویژه آمریکا برای امور ونزوئلا در واکنش به این بیانیه کوبا گفت: این یک دروغ نوین است. همچنین میگوئل ورگاس، وزیر خارجه جمهوری دومینیکن در بیانیه ای از ایتالیا اظهار کرد که هیچ هواپیمای ترابری ارتش آمریکا در کشور او فرود نیامده است و بر حمایت دولتش از راه حلی صلح آمیز برای بحران ونزوئلا تاکید کرد.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید