مطالب ویژه

» بین الملل » کشف مواد رادیواکتیو «بمب هسته‌ای» در خودرویی در ترکیه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۲۲:۲۰

 کد خبر: 19893
 159 بازدید

کشف مواد رادیواکتیو «بمب هسته‌ای» در خودرویی در ترکیه

کشف مواد رادیواکتیو «بمب هسته‌ای» در خودرویی در ترکیه پلیس ترکیه از کشف مواد رادیواکتیو که می‌تواند برای تولید تسلیحات هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرد، در خودرویی در یکی از خیابان‌های این کشور خبر داده است. به گزارش فارس، نیروهای پلیس استان «بولی» در ترکیه امروز (شنبه) اعلام کردند که مقادیری مواد رادیواکتیو که در […]

کشف مواد رادیواکتیو «بمب هسته‌ای» در خودرویی در ترکیه

پلیس ترکیه از کشف مواد رادیواکتیو که می‌تواند برای تولید تسلیحات هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرد، در خودرویی در یکی از خیابان‌های این کشور خبر داده است.

به گزارش فارس، نیروهای پلیس استان «بولی» در ترکیه امروز (شنبه) اعلام کردند که مقادیری مواد رادیواکتیو که در تولید کلاهک‌های اتمی مورد استفاده قرار می‌گیرد در یک خودرو کشف شده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، طبق اعلام پلیس ترکیه در عملیات ایست و بازرسی در نزدیکی یک پارک جنگلی در این استان، حدود ۱۸ گرم مواد رادیواکتیو «کالیفرنیوم» در این خودرو کشف و ضبط شده است.

پلیس ترکیه در بیانیه خود تأکید کرد که این ماده کشف شده در نیروگاه‌های اتمی و ساخت کلاهک‌های هسته‌ای کاربرد دارد و ارزش آن حدود ۷۲ میلیون دلار است که واردات، جابه‌جایی و حتی نگهداری آن به منظور انجام پروژه‌های تحقیقاتی نیازمند مجوزهای ویژه است.

منبع بیتوته beytoote.com

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بین الملل , سرگرمی
ارسال دیدگاه