کاهش قیمت پیاز و ۷ محصول دیگر در میادین میوه و تره بار

0
362

کاهش قیمت پیاز و ۷ محصول دیگر در میادین میوه و تره بار

اخبار,اخبار اقتصادی

همزمان با ورود دو محصول جدید «برگ مو» و «ذرت» به میادین میوه و تره بار، قیمت پیاز و ۷ محصول دیگر شامل «فلفل دلمه رنگی، تره فرنگی، ریواس، کدو مسمایی سبز، کدو گلخانه‌ای رنگی، خیار گلخانه‌ای و هندوانه» کاهش یافت.

به گزارش فارس، قیمت هر کیلوگرم پیاز زرد و سفید درجه یک در میادین میوه و تره بار با ۱۶۰۰ تومان کاهش نسبت به هفته گذشته به ۶ هزار تومان و پیاز زرد و سفید دستچین نیز با ۱۶۰۰ تومان کاهش به ۶۹۰۰ تومان رسیده است، ضمن اینکه هر کیلوگرم فلفل دلمه رنگی با ۵۰۰ تومان کاهش، ۸۵۰۰ تومان نرخ گذاری شده، اما قیمت فلفل دلمه سبز روی عدد ۵۷۰۰ تومان ثابت مانده است.

بر اساس این گزارش، در میادین میوه و تره بار قیمت هر کیلوگرم تره فرنگی دستچین با ۴۰۰ تومان کاهش به ۲۹۰۰ تومان، ریواس دستچین با ۲۰۰ تومان کاهش به ۵۸۰۰ تومان، کدو مسمایی سبز با ۳۰۰ تومان کاهش به ۳۵۰۰ تومان و کدو گلخانه‌ای رنگی نیز با ۳۰۰ تومان کاهش به ۳۵۰۰ تومان رسیده است.

قیمت خیار گلخانه‌ای دستچین با ۱۰۰ تومان کاهش به ۴۶۰۰ تومان و هندوانه با ۵۰ تومان کاهش به ۲۴۵۰ تومان رسیده است و دو محصول تازه وارد به میادین یعنی «برگ مو» هر کیلوگرم ۱۱ هزار تومان و «ذرت (بلال)» هر کیلوگرم ۴۲۰۰ تومان نرخ گذاری شده‌اند.

بنابراین گزارش، قیمت اغلب میوه‌ها از جمله انواع پرتقال و سیب، آناناس، توت فرنگی، چاغاله بادام، گوجه سبز، کیوی، گریپ فروت، لیمو ترش سنگی، لیمو شیرین، موز و نارنگی در میادین بدون تغییر بوده و افزایشی نداشته است.

قیمت محصولات صیفی همچون انواع خیار، بادمجان، فلفل، کاهو و سبزیجات، باقلا سبز، سیر تازه، گل کلم، کلم قُمری و چینی، کنگر، گوجه فرنگی گیلاسی و زیتونی، لوبیا سبز، لیمو ترش سنگی، نخود فرنگی و هویج نیز در میادین میوه و تره بار ثابت مانده‌ است.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید