پومپئو: ایران در خاورمیانه از مواد منفجره استفاده کرده

0
532

پومپئو: ایران در خاورمیانه از مواد منفجره استفاده کرده

اخبار,اخبار بین الملل,نشست خبری مقامات آمریکا و کانادا

وزیر خارجه آمریکا در فرافکنی وقیحانه می گوید علاوه بر کسانی که در قتل خاشقچی باید مسئول شناخته شوند، عوامل ایران در منطقه هم باید پاسخگو شوند!

به گزارش ایرنا، مایکل پمپئو روز جمعه در نشست خبری مشترک با وزیران دفاع و خارجه کانادا که با حضور جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا برگزار شد، این اظهار نظر عجیب را در پاسخ به سوالی درباره قطعنامه روز گذشته سنای آمریکا برای پاسخگو کردن بن سلمان در قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی مطرح کرد.

وی با بیان اینکه برای کنگره احترام می گذاریم و برای توضیح چرایی سیاست های خود با آنها در تماس هستیم، ادامه داد: رئیس جمهوری ترامپ روشن و واضح گفته است که هر کسی که در قتل جمال خاشقچی دست داشته باید محاکمه شود. 

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد: اما ایرانی هایی را هم داشتیم که در سراسر خارومیانه از مواد منفجره استفاده کرده و سربازان آمریکایی را مجروح کرده اند. ما خواستار پاسخگو شدن آنها و قاتلان خاشقچی هستیم.

وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگری از اظهارات خود به مسایل مطرح شده در نشست امروز خود با وزیران کانادایی اشاره کرد و گفت: در این نشست درباره افزایش قدرت نظامی و همکاری های دوجانبه به منظور افزایش اشتغال صحبت کردیم.

وی واکنش در قبال مسایل اوکراین در قالب ناتو و همچنین بهبود شرایط امنیتی در عراق را دیگر موضوعات مطرح شده در این مذاکرات برشمرد و افزود درباره اقدامات ایران در عراق هم گفت وگو کردیم.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید