مطالب ویژه

» به روایت تصویر » پرینت ۳ بعدی اشیاء با نور !

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۲۰:۵۶

 کد خبر: 17398
 741 بازدید

پرینت ۳ بعدی اشیاء با نور !

پرینت۳ بعدی اشیاء با نور ! محققان دانشگاهی روشی برای پرینت سه بعدی اشیا با نور ابداع کرده اند که کارآمدتر است.  به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا، روشی برای پرینت سه بعدی ابداع کرده اند که هیچ دور ریزی ندارد و بسیار دقیق است. آنها نسخه ای از […]

پرینت۳ بعدی اشیاء با نور !

 اخبار علمی ,خبرهای علمی, پرینت۳ بعدی

محققان دانشگاهی روشی برای پرینت سه بعدی اشیا با نور ابداع کرده اند که کارآمدتر است. 

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه برکلی کالیفرنیا، روشی برای پرینت سه بعدی ابداع کرده اند که هیچ دور ریزی ندارد و بسیار دقیق است. آنها نسخه ای از مجسمه متفکر متعلق به «آگوست رودین» را با استفاده از یک روش پیشرفته پرینت سه بعدی ساخته اند.

طی این روش نخست یک مدل سه بعدی از شی  ساخته می شود که به الگوهایی از نور تبدیل می شود.   درمرحله بعدی با استفاده از یک پروژکتور ویدئو که به لپ تاپ متصل است، الگوهای نور به یک سیلندر شیشه ای حاوی رزین حساس به نور تابانده می شود.

این رزین ترکیبی از پلیمرهای مایع، مولکول های حساس به نور و اکسیژن است.

مولکول های حساس به نور در مجاورت پروژکتور فعال می شوند و اکسیژن نیز deplete می شود.

هنگامیکه تمام اکسیژن در کل ماده تبخیر شد، مایع پلیمری به جامد تبدیل می شود. تابه حال از این سیستم برای پرینت اشیایی با قطر ۴ اینچ استفاده شده و مدت زمان چاپ ۳۰ تا ۱۲۰ ثانیه است.

در این روش برخلاف روندهای قبلی، اشکال یک جا پرینت می شوند و البته نسبت به اشیایی که با روش معمولی چاپ می شوند، انعطاف پذیری بیشتری دارند.

می توان با کمک این فناوری بخش های پرینت شده را به اشیای جامد دیگر افزود.

منبع بیتوته beytoote.com

برچسب ها : , , ,
دسته بندی : به روایت تصویر
ارسال دیدگاه