هشدار روسیه به آمریکا درباره خروج از معاهده موشکی

0
457

هشدار روسیه به آمریکا درباره خروج از معاهده موشکی

اخبار,اخبار بین الملل

پوتین هشدار داد که در صورت خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد تدابیر جدیدی برای امینت روسیه اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در نشست فرماندهان ارشد وزارت دفاع این کشور در مسکو درباره خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) گفت: «درصورت خروج واشنگتن از (INF) تدابیری برای امنیت روسیه اتخاذ خواهیم کرد.»

وی در ادامه تصریح کرد: «روسیه در زمینه تولید سلاح‌های جدید که نظیر آن در جهان نیست پیشرفت چشمگیری کرده است. تولید انبوه راکت مافوق صوت «Avangard» را آغاز کردیم. همچنین آزمایش موشک بالستیکی قاره پیمای «Sarmat» و موشک‌های مافوق صوت «Kinjal» با موفقیت انجام گرفت. سیستم لیزری «Peresvet» را نیز گشترش دادیم.»

پوتین افزود: «امیدوارم سامانه‌های جدید روسیه کسانی که به سخنان ستیزه جویانه و جنگ طلبانه عادت کرده اند را به فکر وادارد. درصورت خروج واشنگتن از (INF) تدابیری برای امنیت روسیه اتخاذ خواهیم کرد.»

سرگئی ریابکوف: تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان INF قطعی است

«سرگئی ریابکوف» روز سه شنبه در گفتگو با روزنامه «کامرسانت» چاپ روسیه اعلام کرد که مراجع بلندپایه سیاسی در واشنگتن تأیید کرده اند تصمیم این کشور برای خروج از پیمان «منع موشکهای هسته ای میان برد» قطعی و نهایی است.

وی در ادامه متذکر شد، در صورت استقرار موشکهای آمریکا در اروپا که تهدیدی علیه امنیت روسیه به شمار می رود؛ مسکو «تدابیر مقتضی» را اتخاذ خواهد کرد.

ریابکوف همچنین گفت: «واشنگتن ماه اکتبر به طور علنی اعلام کرد که از این پیمان خارج می شود. ما از طریق کانالهای دوجانبه تأییدیه یک مرجع سیاسی بلندپایه را دریافت کردیم مبنی بر اینکه این تصمیم قطعی است و هیچگونه دعوتی برای گفتگو درباره این موضوع صورت نخواهد گرفت».

معاون وزیر خارجه روسیه در ادامه افزود: «ما وادار شدیم بر حسب این واقعیت که دولت آمریکا بدون توجه به نظر و اقدامات روسیه، سایر کشورهای شرکت کننده در این پیمان و کشورهای ثالث، عامدانه و با قصد قبلی در راستای لغو این پیمان حرکت می کند، دست به اقدام زنیم».

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید