مواضع تند دو وزیر سعودی علیه برجام و ایران

0
869

مواضع تند دو وزیر سعودی علیه برجام و ایران

بعد از اعلام حمایت دولت ریاض از خروج دولت آمریکا از توافقنامه هسته ای و اعمال مجدد تحریم ها علیه ایران، وزیران امور خارجه و امور کشورهای خلیج فارس در توئیت هایی مواضع دولت را تکرار کردند.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان نوشت: عربستان از تصمیم دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای خروج از برجام و اعمال تحریم ها علیه تهران حمایت می کند. ما با شرکای خود برای مقابله با تهدیدات و سیاست های تهاجمی ایران همکاری می کنیم.

«ثامر السبهان» وزیر امور کشورهای خلیج هم در توئیتی نوشت: خروج آمریکا از توافق هسته ای موجب بازگشت امور به راه درست و جلوگیری از اقدامات غیرمسئولانه ایران در منطقه است.

ثامرالسبهان پیش تر سفیر عربستان در عراق بود که دخالت های وی در امور داخلی عراق کار را به جایی رساند که دولت عراق رسما از عربستان سعودی خواست تا سفیر خود در بغداد را تغییر دهد.

مسئولان عراقی از زمان تعیین ثامر السبهان بارها خواستار عدم دخالت او در امور داخلی کشورشان شده بودند.

وی سپس به عنوان وزیر مشاور دولت سعودی در امور خلیج فارس تعیین شد و پرونده لبنان را در وزارت خارجه عربستان بدست گرفت و مداخله خود در امور داخلی لبنان را آغاز کرد.

السبهان در تلاش برآمد تا از شخصیت ها و گروه های سیاسی لبنانی به زیان سایر گروه ها و به منظور برهم زدن فضای داخلی لبنان یارگیری کند اما موفق نشد.

جمال خاشقچی روزنامه نگار و نویسنده سرشناس عربستانی با اشاره به برگزاری انتخابات اخیر در لبنان و پیروزی گروه های هوادار حزب الله ، در توئیتی نوشت : نتایج اولیه این انتخابات شکست عربستان و پیروزی ایران بود.

منبع: ایرنا

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید