معاون وزارت خزانه داری آمریکا: واشنگتن در اعمال تحریم‌ها بر ایران بسیار جدی است

0
694

معاون وزارت خزانه داری آمریکا: واشنگتن در اعمال تحریم‌ها بر ایران بسیار جدی است

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

معاون وزارت خزانه داری آمریکا حاضر در سرزمین‌های اشغالی بر تداوم فشارها بر ایران و جدیت کاخ سفید در این مسیر خبر داد.

به گزارش فارس، معاون وزارت خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی یکشنبه شب در گفت‌وگو با نشریه صهیونیستی به تداوم فشارهای کاخ سفید بر ایران اشاره کرد.

 

«سیگال مندلکر» معاون وزارت خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی به نشریه گلوبز گفت: «انتظار داریم که به دلیل تحریم‌های ما، خرید نفت ایران از سوی مشتریان خارجی این کشور به طور قابل توجهی کاهش یابد.»

 

مندلکر همراه هیاتی به سرپرستی «استیو منوشین» وزیر خزانه داری این کشور برای رایزنی با صهیونیست‌ها  عازم سرزمین‌های اشغالی شده است.

 

به نوشته این نشریه، منوشین و «بنیامین نتانیاهو» بعد از دیدار با هم در نشست خبری حاضر شدند.

 

نتانیاهو در این نشست به اقدام‌های گسترده واشنگتن  در اعمال تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی بر تهران و بعد از خروج آمریکا از برجام اشاره کرد.

 

نتانیاهو گفت: «تمرکز ما در این مباحثات، افزایش فشار بر رژیم ایران است.»

 

بر اساس این گزارش، سیگال مندلکر که در خط مقدم فشارهای اقتصادی کنونی آمریکا علیه ایران قرار دارد، در پاسخ به پرسشی از سوی نشریه گلوبز پیرامون ارزیابی از تحریم‌های ششم اوت ( ۱۵ مرداد) تا تحریم‌های بعدی در نوامبر (۱۳ آبان) و مشاهده تغییراتی در داخل ایران گفت : «در بین موارد دیگر، شما می‌توانید نظاره گر بازار سیاه ریال ایران باشید. در ماه‌های اخیر تغییر بسیار بزرگی (در برابری ریال با دلار ) رخ داده و انتظار داریم به دلیل تحریم‌های ما، خرید نفت ایران از سوی شرکت‌های خارجی به طور قابل توجهی کاهش یابد.»

 

وی افزود: شاخصی برای سنجش آنچه در اروپا می‌گذرد، خروج شرکت‌های اروپایی با تعداد بالا از ایران است. شرکت‌ها در خصوص اینکه کدام بازار برای آنها مهم‌تر است، درک روشنی دارند. آنها همچنین مشکلات تجارت در ایران به‌عنوان کشوری که دارای قوانین ضد پول‌شویی مطابق با استاندارهای بین‌المللی نیست، درک می‌کنند…. همچنین در اروپا و نقاط دیگر درک روشنی از این امر وجود دارد که ایالات متحده در خصوص اجرای شدید تحریم‌هایش بسیار جدی است.»

 

وزارت خزانه‌داری آمریکا هفته گذشته تحت عنوان تحریم‌های ضدتروریستی، چند بانک و شرکت بزرگ ایرانی را تحریم کرد.

 

آمریکا ۱۸ اردیبهشت با فرمان اجرایی «دونالد ترامپ»» رئیس‌جمهور این کشور از برجام خارج شد و  از آن موقع تاکنون با بهانه‌های واهی فشارهای تجاری، اقتصادی و مالی را بر ایران وارد کرده است.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید