مدیر مدرسه از رفتارهای غیراخلاقی معلم متجاوز خبر داشته است

0
762

مدیر مدرسه از رفتارهای غیراخلاقی معلم متجاوز خبر داشته است/ تا قبل از رسانه‌ای شدن موضوع، فضا را مدیریت کردیم!

 اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
مدیر آموزش‌ و پرورش مطنقه دو تهران، می‌گوید همان لحظات اولیه که خبر تجاوز به دانش آموزان از سوی مدرسه به ما اعلام شد، فرض را بر این گذاشتیم که مدیر مدرسه از این اتفاق مطلع بوده و با توجه به این فرضیه همان موقع مدیر را از سمت خود عزل کردیم.

رویداد۲۴ خبرتجاوز به دانش‌آموزان مدرسه‌ای درغرب تهران بالاخره پس از دو هفته رسانه‌ای شد و با توجه به نوع اتفاق، تمامی مسئولان کشور از جمله رهبر انقلاب خواستار رسیدگی فوری و جدی به این موضوع شدند.

 

بر اساس گفته‌های مدیران آموزشی منطقه ۲، روز ۲۹ اردیبهشت ماه، مدرسه پسرانه معین به آموزش و پرورش منطقه اطلاع می‌دهد که معاون این مدرسه رفتارهای غیراخلاقی را به دانش‌آموزان آموزش می‌داده و آن‌ها را وادار به برقراری ارتباط جنسی با یکدیگر می‌کرده است. این خبر اما پس از گذشت یک هفته و با انتشار فیلمی از رفتارهای غیراخلاقی معاون این مدرسه در فضای‌مجازی، رسانه‌ای شد و به دلیل اینکه قبح این موضوع آنقدر زیاد بود، مسئولان نظام صریحا به این اتفاق واکنش نشان دادند و خواستار رسیدگی فوری به این پرونده شدند.

 

روز ۲۹اردیبهشت از طریق مدرسه از جزئیات اتفاق مطلع شدیم

 

ناصرکوهستانی مدیرآموزش و پروش منطقه ۲ تهران، در گفت‌وگو با رویداد۲۴، با اشاره به آخرین جزئیات خبر تجاوز به دانش‌آموزان مدرسه‌ای در غرب‌تهران، گفت: روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه، ما از طریق خود مدرسه از شرایط مطلع شدیم و اولیا را به اداره دعوت کردیم و با آن‌ها صحبت کردیم، حرف‌هایشان را به صورت کامل شنیدیم و دقیقا صورت‌جلسه کردیم. تعدادی از خانواده‌ها به عنوان اولیامنتخب انتخاب شدند تا این موضوع را از طریق ما پیگیری کنند.

 

تا قبل از رسانه‌ای شدن موضوع، فضا را به خوبی مدیریت کردیم

 

کوهستانی ادامه داد: بسیاری از خانواده‌ها نگران امتحانات و وضعیت تحصیلی فرزندانشان بودند که ما کارهای لازم در این خصوص را انجام دادیم و با آن‌ها همراهی کردیم. تعدادی از اولیا شکایت را به مراجع قضایی بردند تا روند به صورت قانونی طی شود، در این مدت نیز آرامش را به صورت کامل در مدرسه فراهم کردیم تا اینکه در روز یکشنبه با انتشار برخی از این فیلم‌ها در فضای مجازی، فضا را ملتهب کردند. ما تا قبل ازاینکه فیلم در فضای مجازی منتشر شود توانستیم به خوبی فضا را مدیریت و کنترل کنیم.

 

مدیرمدرسه را سریعا عزل کردیم

 

مدیرآموزش و پرورش منطقه دو تهران، با بیان اینکه همان روز ۲۹ اردیبهشت ماه و بعد از مطلع شدن از موضوع، مدیر مدرسه را عزل و برکنار کردیم، خاطرنشان کرد: ناظر مقیم در مدرسه تعریف کردیم تا درآنجا حضور داشته باشند و به امتحانات دانش‌آموزان لطمه‌ای وارد نشود. ما نیز به همراه اولیا به عنوان شاکی از فرد مجرم به دستگاه‌های قضایی شکایت کردیم. در مدرسه مشاور مستقر کردیم تا کارهای مشاوره‌ای دانش آموزان را انجام دهند. ما سعی کردیم تا فضای مدرسه به حالت عادی و آرامش برگردد و دانش‌آموزان در فضایی به دور از تنش امتحانات خود را برگزار کنند، به نظرم همه از جمله رسانه‌ها باید کمک کنند تا دانش آموزان از این فضا خارج شوند.

 

مجرم با آیت‌الله حائری معروف نسبتی ندارد

 

کوهستانی با بیان اینکه مجرم هیچ نسبتی با آیت‌الله حائری معروف ندارد، تصریح کرد: ایشان هیچ نسبتی با روحانی معروف آقای حائری شیرازی ندارند اما با یکی دیگر از روحانیون نسبت دارند که معروف نیست.

 

ناصرکوهستانی، ادامه داد: اینکه اعلام شده مدیرمدرسه از این اتفاق‌ها اطلاع داشته یا نه را ما در جریان نیستیم، اما همان لحظه‌ای که این خبر از مدرسه به ما رسید ما سریعا مدیر را عزل کردیم زیرا فرض را بر این گذاشتیم که مدیر نیز از این موضوع اطلاع داشته اما خبر نداده است.

 

کارگاه‌های آموزش مهارت‌های لازم به خانواده‌ها و دانش آموزان را برگزار می‌کنیم

 

کوهستانی با تاکید براینکه باید کودکانمان را در این خصوص آموزش‌ دهیم، گفت: معتقدم آموزش‌های لازم را در حوزه شبکه‌های اجتماعی، آسیب‌های اجتماعی، بحث بلوغ و غیره را به خانواده‌ها و کودکان آموزش دهیم و فضایی را برای مشاوران ایجاد کنیم که به صورت دقیق‌تر و گسترده‌تر این مسائل را بررسی و آموزش دهند، تا انشاالله دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. بار دیگر تاکید می‌کنم که باید آموزش‌هایمان را گسترده‌تر کنیم، کارگاه‌های آموزشی بیشتری برای خانواده‌ها برگزار کنیم و مهارت‌های کودکانمان را افزایش دهیم.

 

فرآیند گزینش را به صورت دقیق‌تر انجام می‌دهیم

 

مدیرآموزش و پرورش منطقه دوتهران، با بیان اینکه مجموعه‌های غیردولتی نیروهایشان را جمع می‌کنند و برای گزینش به ما معرفی می‌کنند، تصریح کرد: ما فرایندهای گزینشی‌مان را انجام می‌دهیم اما چون این فرد از منطقه‌ی دیگری به این مدرسه آمده بود، فرآیند گزینش او نیز در منطقه دیگری انجام گرفته بود. ما برنامه داریم تا حتما سلامت روان جنسی افراد نیز در گزینش‌هایمان وجود داشته باشد تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

 

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید