مطالب ویژه

» بین الملل » مدیرعامل شرکت رنو-نیسان در ژاپن بازداشت شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۸:۳۳

 کد خبر: 16028
 181 بازدید

مدیرعامل شرکت رنو-نیسان در ژاپن بازداشت شد

مدیرعامل شرکت رنو-نیسان در ژاپن بازداشت شد   مدیرعامل شرکت فرانسوی-ژاپنی ‘رنو-نیسان’ روز دوشنبه به اتهام فساد مالی، تفهیم اتهام و بازداشت شد. به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، ‘کارلوس گوسن’ متهم است که بخشی از درآمد شرکت ‘رنو – نیسان’ را اعلام نکرده است. به همین علت پلیس ژاپن امروز […]

مدیرعامل شرکت رنو-نیسان در ژاپن بازداشت شد

 

اخبار,اخبار بازار خودرو,کارلوس گوسن

مدیرعامل شرکت فرانسوی-ژاپنی ‘رنو-نیسان’ روز دوشنبه به اتهام فساد مالی، تفهیم اتهام و بازداشت شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، ‘کارلوس گوسن’ متهم است که بخشی از درآمد شرکت ‘رنو – نیسان’ را اعلام نکرده است. به همین علت پلیس ژاپن امروز وی را پس از تفهیم اتهام بازداشت کرد.

 

مدیرعامل فرانسوی این شرکت خودروسازی، بعد از افشاء شدن این که از سال ۲۰۱۱ به مدت پنج سال نزدیک به ۳۸ میلیون یورو از درآمد خود را اعلام نکرده، تحت پیگرد قانونی نظام قضایی ژاپن قرار گرفته است.

 

مقامات قضایی ژاپن معتقدند ‘گوسن’، علاوه بر پنهان کردن بخشی از درآمد، اتهامات دیگری نیز از جمله ‘سوء استفاده شخصی از دارایی‌های شرکت’ مرتکب شده است.

 

شرکت نیسان اعلام کرد که مدیرعامل فرانسوی این شرکت را بعد از اطلاع از اتهامات ‘سوء استفاده از مقام’ و پیگرد قانونی اخراج می‌کند.

 

بازداشت ‘گوسن’ مورد تائید کاخ الیزه نیز قرار گرفته است و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به این موضوع گفت هنوز برای اظهار نظر اطلاعات کافی در دست نیست اما پاریس از نزدیک موضوع را دنبال خواهد کرد.

 

شرکت رنوی فرانسه نیز اعلام کرد که هئیت مدیره این شرکت هر چه سریع‌تر جلسه‌ای برای بررسی این موضوع تشکیل خواهد داد.

 

علاوه بر ‘گوسن’، ‘گِرِک کلی’ یکی دیگر از مدیران ارشد شرکت ‘رنو-نیسان آلیانس’ نیز به اتهام مشارکت در این موضوع، بازدشت شده است.

 

با اعلام بازداشت مدیر فرانسوی این شرکت خودروسازی، ارزش سهام رنو در پاریس بیش از ۱۰ درصد کاهش داشت.

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بین الملل , سرگرمی
ارسال دیدگاه