محسن هاشمی برای شهرداری تهران اعلام آمادگی کرد

0
654

محسن هاشمی برای شهرداری تهران اعلام آمادگی کرد

 

اخبار,اخبار اجتماعی,محسن هاشمی

رئیس شورای شهر تهران با اعلام آمادگی برای شهردار تهران شدن گفت: بخشی از اصلاح‌طلبان فکر می‌کنند شهردارشدنم باعث ازهم‌پاشیدگی شورای شهر می‌شود اما برای ریاست شورا جایگزین هست.

به گزارش تسنیم، رفتن سیدمحمد علی افشانی شهردار تهران قطعی شده است و در این رابطه هم نمایندگان مجلس شورای اسلامی و هم مسئولان مربوطه در دستگاه‌های مختلف نظر خود را اعلام کرده‌اند.

 

عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشوری در این باره اظهار کرد: همه شهرداران کشور از جمله شهردار تهران مشمول قانون جدید منع به‌کارگیری بازنشستگان هستند، ۱۵ استاندار کشور هم مشمول این قانون هستند و باید تا پایان فرصت قانونی مسئولیتشان را تحویل دهند.

 

وی تأکید کرد: شهردار تهران هم جزو قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود و باید برود و این قانون برای همه شهرداران است و استثنایی ندارد.

 

اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور نیز در پاسخ به این سؤال که آیا قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان شامل شهردار تهران نیز می‌شود یا نه؛ بیان کرد: بر اساس تمامی مستندات و کارشناسی‌هایی که به‌روی این موضوع انجام شده و هم‌چنین برداشت از قانون، این قانون شامل تمامی شهردارها و حتی شهردار تهران نیز می‌شود. در قانون به‌طور صریح هیچ استثنایی در خصوص شهردارها وجود ندارد.

 

وی گفت: از نظر من شورای شهر تهران و سایر بخش‌ها که این قانون مشمول آنها می‌شود به‌جای از دست دادن فرصت؛ باید در پی گزینش نیروهای متخصص و جدید باشند.

 

با این شرایط باید در انتظار رفتن افشانی از شهرداری تهران و البته انتخاب شهردار بعدی تهران باشیم؛ این در حالی است که پیش از شروع شورای شهر تهران در دوره جدید بارها و بارها نام محسن هاشمی رفسنجانی به‌عنوان گزینه شهردار تهران مطرح شد اما هر بار این موضوع منتفی می‌شد‌ که محسن هاشمی علت مخالفت اعضای شورای شهر تهران با خروج وی از شورا امضای میثاق‌نامه‌ای می‌دانست که البته محسن هاشمی نیز بارها گفته است که این میثاق‌نامه را امضا نکرده است.

 

اما با توجه به تغییرات مکرر در شهرداری تهران‌، اعضای شورای شهر تهران این بار نیم‌نگاهی هم به حضور محسن هاشمی رفسنجانی به‌عنوان شهردار پایتخت دارند؛ در همین رابطه محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران روز گذشته در صفحه شخصی خود توئیتی با این مضمون کرد: بخشی از اصلاح‌طلبان فکر می‌کنند شهردار شدنم باعث ازهم‌پاشیدگی شورای شهر می‌شود. برای ریاست شورا جایگزین هست اما بنا بود کسی نرود تا باب نشود، مثل حجاب بانوان است، اگر شل کنند دیگر نمی‌شود کنترل کرد!

 

البته در این شرایط شهردار شدن ریسک بالایی دارد و امکان موفقیت دشوارتر از گذشته است.

 

با این توئیت محسن هاشمی و توضیح شرایط شورا و شهرداری تهران حضور وی بر صندلی شهردار دور از ذهن نیست و باید منتظر نظر اعضای شورای شهر تهران و ورود یکی از اصولگرایان در شورای شهر تهران باشیم.

اخبار,اخبار اجتماعی,محسن هاشمی

 

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید