«مایک پنس» در نشست ورشو، حامل پیام مهمی برای ایران خواهد بود

0
652

«مایک پنس» در نشست ورشو، حامل پیام مهمی برای ایران خواهد بود

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,مایک پنس

انتظار می‌رود مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا حامل پیام قابل توجهی برای ایران در جریان برگزاری نشست ورشو باشد.

به گزارش ایلنا، ای‌بی‌سی‌نیوز در گزارشی نوشت که انتظار می‌رود «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا به زودی پیامی برای ایران ارسال و درباره تنش رو به افزایش در ونزوئلا بحث کند.

این در حالی است که این مقام آمریکایی، این هفته برای شرکت در کنفرانس (ورشو) متمرکز بر خاورمیانه و روابط بین‌الملل به اروپا سفر می‌کند. این کنفرانس که به میزبانی آمریکا در ورشو لهستان برگزار می‌شود با ادعای بررسی بی‌ثباتی منطقه برگزار می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است: انتظار می‌رود که سخنرانی پنس برای پیشبرد صلح و امنیت در خاورمیانه حامل یک پیام محکم برای دولت ایران باشد.

این در حالی است که با خروج ترامپ از توافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌های سنگین علیه ایران، روابط تهران و واشنگتن در شرایط پرالتهابی قرار گرفته است. دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا هم چندی پیش به امکان حضور در عراق برای نظارت بر ایران اشاره کرد که با تکذیب مقام‌های عراق روبه‌رو شد.

پنس در سفر خود به اروپا، برای شرکت در کنفرانس مونیخ که بر موضوع ونزوئلا تمرکز دارد به آلمان هم سفر خواهد کرد.

هم‌چنین این مقام آمریکایی در سفر به اروپا با رییس‌جمهور لهستان، رییس‌جمهور اوکراین، رییس‌جمهور افغانستان و نخست وزیر اسراییل جلسات خصوصی برگزار خواهد کرد.

«آلیسا فرح»، رئیس‌دفتر مطبوعاتی پنس در بیانیه‌ای درباره حضور وی در این نشست گفت: معاون رئیس‌جمهوری قرار است بر تعهد دولت آمریکا در زمینه صلح و ثبات بین‌المللی تاکید کند و ارزش همکاری راهبردی در خاورمیانه و همچنین مسئولیت‌های امنیتی مشترک جهانی را به همگان یادآوری کند.

جرد کوشنر ، داماد و مشاور ارشد ترامپ ، در این سفر پنس را همراهی خواهد کرد.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید