قیمت گوشت قرمز به ۷۶ هزار تومان می‌رسد

0
216

قیمت گوشت قرمز به ۷۶ هزار تومان می‌رسد

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان گفت: با توجه به وضعیت مناسب آب و مراتع در استان اصفهان و کوچ عشایر قیمت دام زنده در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد از ۵۸ هزار تومان به ۳۸ هزار تومان می‌رسد.

مختار اسفندیاری، مدیرکل امور عشایر استان اصفهان، امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: امسال به دلیل بارش باران و شرایط مناسب چراگاه‌ها، میزان تولید گوشت عشایر با ۲۰ درصد افزایش از ۱۰ هزار تن به ۱۲ هزار تن خواهد رسید.

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان عنوان کرد: عشایر امسال با افزایش ۲۰ درصدی تولید لبنیات ۵۰ هزار تن انواع محصولات لبنی را تولید کردند و تولید محصولات صنایع‌دستی عشایر استان اصفهان از ۳۰ هزار مترمربع به ۴۰ هزار مترمربع رسیده است.

وی با بیان این‌که قاچاق دام توسط افرادی بیرون از جامعه عشایری اتفاق می‌افتند، تصریح کرد: قاچاق دام در عشایر بسیار کم است، عشایر با دام زندگی می‌کنند و شغل آن‌ها به دام وابسته است، خانواده‌ای که صد رأس دام مولد دارد به هیچ قیمتی حاضر به فروش آن نیست.

اسفندیاری اظهار کرد: با توجه به وضعیت مناسب آب و مراتع در استان اصفهان و کوچ عشایر قیمت دام زنده در ماه‌های خرداد، تیر و مرداد از ۵۸ هزار تومان به ۳۸ هزار تومان می‌رسد.

مدیرکل امور عشایر استان اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: عشایر هرساله از ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت وارد استان اصفهان می‌شوند و امسال نیز تقویم کوچ را رعایت کردند، ایل قشقایی در مناطق سمیرم، دهاقان و شهرضا و ایل بختیاری در فریدون‌شهر، چادگان، داران و دامنه چادر زدند.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید