قیمت دلار تثبیت شده اما نباید از دلالان غافل شویم

0
1000

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با خبرفوری:

قیمت دلار تثبیت شده اما نباید از دلالان غافل شویم/دولت به دنبال یک راهکار اساسی باشد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تثبیت قیمت ارز در بازار خبر داد.

مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با خبرنکار سیاسی سایت خبر فوری درباره اینکه آیا قیمت ارز با توجه به تعیین قیمت ۴۲۰۰ تومان از سوی دولت در بازار تثبیت شده است گفت: طبق آمارها و برآوردهای اولیه که از سوی دولت، نهادهای امنیتی و‌ اطلاعاتی از بازار ارز گزارش شده است شرایط قیمت دلار و خرید و‌فروش آن از صبح امروز در یک روند مناسب و طبق نرخ مصوب دولت سپری شده است.

وی خاطرنشان کرد: درست است که راهکار شب گذشته دولت در تعیین یک نرخ برای دلار تدبیر مهم و‌ قابل قبولی برای کنترل بازار آشفته ارز بوده است اما بدون شک ما برای ایجاد یک ثبات پایدار در بازار ارز باید به فکر یک راهکار جدی و طولانی مدت باشیم چرا که اتخاذ استراتژی های کوتاه مدت به طورحتم در بازده زمانی بلند مدت جوابگو نخواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: در طی روزهای اخیر دلالان ارز به عنوان یکی از مقصران اصلی بازار ارز در افزایش قیمت آن آن و‌ ایجاد بی نظمی در فضای اقتصادی کشورمان نقش بسزایی داشتند از این غفلت از آنها در شرایط فعلی که دلار یک نرخ ثابت دارد جایز نیست چرا ‌که احتمال تکرار هرگونه نوسانی در بازار ارز دور از انتظار نیست.

لاهوتی اظهار کرد: امیدوارم با همکاری منسجم دولت و نهادهای امنیتی بستر لازم در جهت کنترل بازار ارز در کشور و مقابله با مقصران آن فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک افزایش قیمت دلار در شرایط امروز معیشیتی مردم‌ به ضرر منافع ملت، دولت و نظام است و‌ چالش های جدی را برای کشورمان ایجاد خواهد کرد از این اتحاد و انسجام نهادهای مختلف در کشورمان در شرایط امروز امری ضروری است که باید در دستور کار مسئولان کشورمان قرار گیرد.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید