عجیب‌ترین خواهران دوقلوی جهان

0
822

عجیب‌ترین خواهران دوقلوی جهان

روانشناسی دوقلوها همیشه برای بسیاری از دانشمندان یک موضوع جالب پژوهشی است. برای بیش از یک قرن است که علم به شدت بر مطالعات دوقلوها تاکید دارد تا بتواند رفتارهای انسانی مرتبط با ژنتیک را بهتر درک کند. دوقلوهایی که دارای اختلافات فیزیکی و ذهنی هستند از برترین موردهای قابل پژوهش در جهان محسوب می‌شوند. جین و جنیفر گیبونز از جمله همین دوقلوها محسوب می شوند.

 داستانی که برای شما داریم، داستان دوقلوهایی عادی نیست، بلکه به زندگی دو دختر سیاهپوست می‌پردازد که رفتارهایی منحصر‌به‌فرد داشتند.

جین و جنیفر متولد سال ۱۹۶۳ هستند که به عنوان «دوقلوهای خاموش» شناخته می‌شوند زیرا تنها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کردند. آنها در ولز زندگی می‌کردند و جدایی‌ناپذیر به نظر می‌رسیدند. وقتی خیلی کوچک بودند مثل بلبل انگلیسی صحبت می‌کردند و گاهی با سرعت بسیار بالا انگلیسی صحبت کردند که هیچ کس دیگر نمی‌توانست درک کند چه می گویند، حتی پدر و مادرشان.

اما این دوقلوها تنها فرزندان سیاه در جامعه خود بودند و با توجه به نژادشان در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند. بنابراین آنان سعی کردند با یک زبان اختراعی با یکدیگر صحبت کنند.

در چهارده سالگی، دوقلوها برای جدا شدن به مدارس شبانه‌روزی فرستاده شدند تا با دیگران ارتباط برقرار کنند. این تنها آنها را بیشتر از جامعه خارج کرد. با توجه به مقاومت آنها در برابر بیگانه‌ها، دوقلوها به روان‌درمانی فرستاده شدند اما  با این حال، هیچکدام از این متخصصان نتوانستند با دختران ارتباط برقرار کنند.

 سپس مدتی از یکدیگر جدا شدند، اما هنگامی که پزشکان اثرات نامطلوب جدا شدن دوقلوها را دیدند، از خانواده آنان درخواست کردند دوباره با هم باشند. جالب است بدانید این دختران اهل نوشتن خاطرات خود بودند و حتی کتاب داستان نوشتند. سپس دو خواهر به یک مرکز درمانی در بیمارستان برمودور فرستاده شدند و ۱۴ سال در این مرکز نگهداری شدند.

دوقلوها با یکدیگر قرار گذاشتند هر گاه یکی از آنان از دنیا رفت دیگری با مردم صحبت کند و این اتفاق واقعا رخ داد. پس از آن که این اتفاق رخ داد جین گفت: «من آزاد شدم.»

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید