عارف: جامعه دانشجویی برای برون رفت از مشکلات کشور، راهکار ارائه کند

0
495

عارف: جامعه دانشجویی برای برون رفت از مشکلات کشور، راهکار ارائه کند

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,عارف

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه دانشجویی باید تحلیل مناسبی از اتفاقات جاری کشور داشته باشد و شرایط زمانی را درک کند. 

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف امروز در سومین نشست مطبوعاتی مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با فعالان نشریات دانشجویی با بیان اینکه جامعه دانشجویی ما ۳۲۰۰ نشریه منتشر می‌کند، اظهار کرد: جای خوشحالی دارد که با وجود همه مشکلات مربوط به حوزه نشر، این تعداد نشریه منتشر می شود.

وی همچنین بیان کرد: وظیفه اصلی دانشگاه آموزش و پژوهش است اما حضور در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نیز از دانشگاه انتظار می رود. دانشگاه چه قبل و چه بعد از انقلاب اسلامی همواره نقش محوری داشته است. امام خمینی (ره) می‌فرماید دانشگاه کارخانه انسان سازی است؛ بنابراین نباید جوان در دانشگاه یک بعدی تربیت شود. جوان برای پذیرش مسئولیت در آینده کشور ساخته شود. در چهار دهه بعد پیروزی انقلاب اسلامی هرگاه دانشجو فرصت بیشتری برای عرض اندام داشت، ما نتایج بهتری گرفتیم.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به حساسیت، سختی و تاثیرگذاری کار نشریات دانشجویی خاطرنشان کرد: جامعه دانشجویی باید برای خود رسالتی قائل باشد و در ارتقای  سطح جامعه در زمینه‌های مختلف سهیم باشد. باید چهار دهه گذشته تحلیل شده و جایگاه امروز در زمینه ارتقای فرهنگی تبیین شود. دانشجو باید توانمندی خود را ارتقا دهد. انتظار از جامعه دانشجویی، نقد دقیق تصمیمات و ارائه راهکار برای برون رفت از مشکلات کشور است. جامعه دانشجویی باید تحلیلی از وقایع جاری کشور داشته باشد و شرایط زمانی را درک کند. ممکن است صحبتی الان مناسب باشد ولی چند روز دیگر بیان آن مناسب نباشد. من نمی گویم دانشجو محافظه کار باشد اما باید واقعیات و مشکلات کشور دیده شود.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید