مطالب ویژه

» سرگرمی » ظریف: با ایتالیایی‌ها درباره ساز و کار مالی اروپا صحبت خواهیم کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۴

 کد خبر: 16105
 244 بازدید

ظریف: با ایتالیایی‌ها درباره ساز و کار مالی اروپا صحبت خواهیم کرد

ظریف: با ایتالیایی‌ها درباره ساز و کار مالی اروپا صحبت خواهیم کرد   ظریف گفت: ما در گفتگو با ایتالیایی‌ها در باره ساز و کار مالی اروپا نیز صحبت خواهیم کرد. البته قرار بود خانم موگرینی نیز در این اجلاس حضور داشته باشد، اما بخاطر یک سفر غیر منتظره در آن شرکت نمی‌کند، ولی احتمالا […]

ظریف: با ایتالیایی‌ها درباره ساز و کار مالی اروپا صحبت خواهیم کرد

 

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , ظریف
ظریف گفت: ما در گفتگو با ایتالیایی‌ها در باره ساز و کار مالی اروپا نیز صحبت خواهیم کرد. البته قرار بود خانم موگرینی نیز در این اجلاس حضور داشته باشد، اما بخاطر یک سفر غیر منتظره در آن شرکت نمی‌کند، ولی احتمالا هفته آینده در حاشیه اجلاس افغانستان در ژنو حضور خواهد داشت.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در اجلاس سالانه گفتگو‌های مدیترانه‌ای به رم سفر کرده است، گفت: مواضعمان را در باره اوضاع بسیار خطرناک منطقه مطرح می‌کنیم.

 

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران شامگاه چهارشنبه پس از ورود به فرودگاه ‘چامپینو’ در رم به اهداف سفر دو روزه خود به ایتالیا اشاره کرد و به خبرنگار ایرنا گفت: اجلاس سالانه گفتگو‌های مدیترانه‌ای، فرصت خوبی برای مطرح کردن مواضع کشور در خصوص وضعیت بسیار خطرناک منطقه خاورمیانه، بویژه سیاست‌های ملی گرایانه آمریکا و وضعیت افراط گرایی و تروریسم است.

 

ظریف با تاکید بر اینکه این اجلاس فرصتی برای جمهوری اسلامی است تا در زمینه مسایل منطقه‌ای صحبت کند، افزود: صحبت‌های من در اجلاس روز پنجشنبه بیشتر در باره مسایل منطقه خواهد بود البته همکاران من پس فردا (جمعه) در باره برجام سخنرانی‌هایی ایراد خواهند کرد.

 

وزیر خارجه ایران همچنین گفت: در کنار این اجلاس، مذاکراتی نیز با برخی مقامات ایتالیایی و مقامات شرکت کننده در اجلاس خواهیم داشت. همچنین گفت و گویی با ایرانیان، بازرگانان و کارآفرینان ایتالیایی انجام خواهد شد.

 

ظریف افزود: ما در گفتگو با ایتالیایی‌ها در باره ساز و کار مالی اروپا نیز صحبت خواهیم کرد. البته قرار بود خانم موگرینی نیز در این اجلاس حضور داشته باشد، اما بخاطر یک سفر غیر منتظره در آن شرکت نمی‌کند، ولی احتمالا هفته آینده در حاشیه اجلاس افغانستان در ژنو حضور خواهد داشت.

 

وزیر خارجه کشورمان قرار است در سفر به رم با ‘انتزو موئاورو میلانزی’ همتای ایتالیایی و ‘روبرتو فیکو’ رئیس مجلس نمایندگان این کشور دیدار کند. وی همچنین ظهر روز پنجشنبه با ایرانیان مقیم ایتالیا دیدار خواهد داشت و سپس در یک نشست اقتصادی شرکت می‌کند.

 

ظریف قرار است در کنفرانس بین المللی گفتگو‌های مدیترانه‌ای که نمایندگانی از ۵۶ کشور جهان در آن حضور می‌یابد، سخنرانی کند. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران سال گذشته نیز در آن کنفرانس که سومین کنفرانس سالانه گفتگو‌های مدیترانه‌ای بود، شرکت و سخنرانی کرد.

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : سرگرمی , سیاسی
ارسال دیدگاه