سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور: کارت ملی‌های قدیمی‌ از امروز فاقد اعتبار هستند

0
763

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور: کارت ملی‌های قدیمی‌ از امروز فاقد اعتبار هستند

اخبار,اخبار اجتماعی,کارت ملی هوشمند

ابوترابی گفت: متقاضیانی که درخواست کارت ملی‌شان مربوط به قبل از سال ۹۶ است، بدانند از امروز کارت ملی‌های قدیمی‌شان فاقد اعتبار است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: متاسفانه تعداد زیادی کارت هوشمند ملی صادر شده  اما متقاضیان برای دریافت آن‌ها به ثبت احوال مراجعه نکرده‌اند.

وی ادامه داد: به همین دلیل طی آخرین مصوبه، کارت‌هایی که مربوط به قبل از سال ۹۶ درخواست داده شده، از امروز فاقد اعتبار خواهد بود و شماره سریال آن‌ها باطل اعلام می‌شود.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: بر همین اساس هیچگونه تغییر یا تمدیدی برای این موضوع اتخاذ نخواهد شد؛ بنابراین این افراد هرچه زودتر و تا پایان مهلت اداری امروز باید به دفاتر پیشخوان دولت، اداره پست و ثبت احوال مراجعه و نسبت به دریافت کارت ملی هوشمند خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: ۱۹۰ دستگاه و سازمان با ثبت احوال در ارتباط است و افرادی که تا پایان سال ۹۶ به این سازمان برای درخواست کارت خود مراجعه نکرده بدانند که با ابطال سریال کارت‌شان از امروز، در استعلام مدارک هویتی‌شان دچار مشکل خواهند شد.

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: همچنین ۱۲ الی ۱۵ میلیون نفری هم که واجد شرایط برای دریافت کارت ملی هوشمند هستند تا پایان سال فرصت دارند تا نسبت به پیش ثبت‌نام و تکمیل مشخصات خود برای اخذ کارت ملی هوشمند اقدام کنند.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید