رییس جمهور : هماهنگی با مردم توطئه‌ها را خنثی می کند

0
613

رییس جمهور : هماهنگی با مردم توطئه‌ها را خنثی می کند

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , رییس جمهور
رییس جمهوری گفت: مسیر استقامت، ایستادگی، برنامه ریزی و هماهنگی با مردم و تعامل با دولت های دوست، توطئه های دشمنان را خنثی می کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در پایان جلسه سران قوا روحانی با تاکید بر این که «همیشه زمانی در برابر توطئه های دشمن پیروز شدیم که دولت و مردم ، مصمم در کنار هم بودند»، افزود: ۴۰ سال پیش هم در همین روزها، شاهد توطئه بزرگ آمریکا علیه ملت ایران بودیم تا انقلاب پیروز نشود.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها در آن زمان مستشاران نظامی خود را برای کودتا علیه مردم ایران و انقلابیون، به کشور فرستادند اما ناموفق بودند و امروز هم مردم ما ایستادگی خواهند کرد و آمریکا در این توطئه‌اش نیز ناموفق خواهد بود چرا که منطق این کشور غیرقانونی و بر خلاف مقررات بین المللی است و هیچ سازمان بین‌المللی از آن حمایت نخواهد کرد.

 

وی یادآور شد: سازمان ملل، آژانس بین المللی انرژی اتمی و همه کشورهای جهان به استثناء چند کشور، با سیاست‌ها، طرح ها و حرف های آمریکایی ها مخالف هستند.

 

ریبس جمهوری اظهارداشت: امروز ما قوی‌تر از دیروز می‌توانیم با توطئه های دشمنان مقابله کرده و مسیرمان را ادامه دهیم و مردم مطمئن باشند گرچه فشارهایی خواهد بود، اما می‌توانیم زندگی مردم را در کشور با حمایت مردم اداره و از مشکلات به خوبی عبور کنیم.

 

روحانی محور اصلی جلسه امروز سران سه قوه را مسایل جاری کشور ازجمله مسایل اقتصادی و تحریم های غیرقانونی آمریکا که به دنبال اجرای آنها علیه ایران است، عنوان کرد.

 

وی تاکید کرد: مشکلی برای کشور در زمینه انرژی، حمل و نقل ، کالاهای اساسی و تولید پیش نمی آید و همیشه زمانی پیروز شده ایم که دولت و مردم در کنار هم بوده اند.

 

رییس جمهوری به تحریم های کور آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و و اظهارداشت: مسیر و سیاست آمریکا نسبت به ایران، منطقه، جهان اسلام و حتی متحدانش قابل ادامه نیست.

 

روحانی افزود: خوشبختانه در زمینه اقدامات غیرقانونی آمریکا مسئولان و دولت، تماس‌های خوبی با کشورهای مختلف اروپایی، چین و روسیه، کشورهای همسایه و کشورهای مهم آسیایی داشتند و پاسخ قریب به اتفاق این کشورها که حفظ استقلال و حاکمیت برای آنها مهم بوده، مثبت است یعنی می‌گویند که ما زیر بار قانون داخلی آمریکا نمی‌رویم.

 

وی تصریح کرد: بسیار امیدواریم که روند تعامل اقتصادی ایران با دنیا مثل گذشته ادامه یابد و البته ما برای مواردی که ممکن است دچار مشکل شویم، فکر و برنامه ریزی کرده ایم و در جلسه امروز نیز در خصوص راهکارهایی که با کمترین هزینه از این مرحله عبور کنیم، بحث و گفت وگو شد.

 

وی خطاب به ملت ایران گفت: دولت برای تأمین کالاهای اساسی و ضروری ارز لازم را مدنظر قرار داده و بانک مرکزی به طور منظم آن را پرداخت می‌کند در بخش دوم بین صادرکنندگان، واردکنندگان و تولیدکنندگان در این سامانه بانک مرکزی، تعاملی آغاز شده است که با توافق، ارز خرید و فروش می‌ شود.

 

رییس قوه مجریه یادآور شد: در عین حال دولت به مردم قول می‌دهد که در زمینه انرژی، حمل و نقل، کالاهای اساسی و تولید، مشکلی برای کشور پیش نمی آید.

 

روحانی با یادآوری این که ارز مورد نیاز برای تامین مواد اولیه و قطعات تولیدکنندگان را تأمین می کنیم، اظهارداشت: با شرایط امروز و با ممنوعیت واردات برخی کالاهای غیرضروری و کالاهایی که نمونه آنها در داخل تولید می شود، فرصتی بسیار مناسب برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان داخلی ایجاد شده است.

 

وی ادامه داد: امروز صادرات شرایط بهتری از گذشته دارد و بنابراین از این فرصت صادرات هم شرکت‌ها و کارآفرینان و تولیدکنندگان ما می توانند استفاده کنند.

 

رییس دولت تدبیر و امید افزود: البته در مواردی با تخلف برخی مواجه هستیم. اکثریت قاطع تجار و تولیدکنندگان در چهارچوب قانون حرکت و به مقررات احترام می گذارند و شرایط کشور را درک می‌کنند اما افرادی نیز هستند که به قانون و مقررات توجه نمی‌کنند. دلالی‌هایی که نابسامان است، قیمت‌های نامناسبی که به خریداران عرضه می‌کنند که نادرست است.

 

روحانی خاطرنشان کرد: در این زمینه هم تصمیمات خوبی بین دولت و قوه قضاییه اتخاذ شده که دولت بتواند تلاش‌های بیشتری را از طریق مقرراتی که در اختیار وزارت دادگستری است، انجام دهد و قوه قضاییه، ‌شعبه‌های خاصی را در تهران و استان‌ها برای مبارزه با این گونه مفاسدی که این‌روزها در جامعه باب شده، تشکیل دهد تا بتوانیم به این پرونده‌ها خیلی سریع‌تر رسیدگی کنیم.

 

وی تصریح کرد: امروز در شرایطی هستیم که آمریکا بیش از همه در این ماجرای تحریم منزوی است. حاکمان در این کشور، ماجراجویانه و غیرقانونی نه تنها با ملت ایران بلکه نسبت به ملت‌های دیگر و حتی نسبت به متحدان خودشان برخورد می کنند.

 

رییس جمهوری افزود: شما دیدید که مردم متحدترین کشور اروپایی با آمریکا در سفر اخیر ترامپ به انگلیس، چه واکنشی نشان دادند. برخورد مردم در لندن و شهرهای دیگر به گونه‌ای بود که ناچار شدند مراسم تشریفاتی این سفر را تغییر دهند.

 

روحانی گفت: بنابراین امروز آمریکا در افکار عمومی دنیا منزوی و در میان مردم ایران نیز از همیشه منزوی‌تر است چرا که طرح تحریم آمریکا ،علیه ملت ایران است. اگر این تحریم برای بخش و صنعت خاصی بود، می‌توانستند بهانه‌هایی بیاورند و توجیهاتی انجام دهند اما این تحریم ها، تحریمی عام و کور است که بر مردم ایران فشار وارد می‌شود و بنابراین طرح آنها فشار به ایرانیان است همان‌گونه که به ملت‌های دیگر فشار می‌آورند.

 

وی ادامه داد: حاکمیت امروز واشنگتن، بیش از همیشه در میان مسلمانان و کشورهای در حال توسعه، منفور بوده و حتی در داخل آمریکا هم با مشکلاتی روبرو است.

 

رییس جمهوری افزود: تردید نداریم که آمریکا نمی تواند به مسیر و سیاستی که امروز نسبت به ایران، منطقه، جهان اسلام، قدرت‌های بزرگ دنیا و حتی متحدینش اعمال می‌کند، ادامه دهد و مسیری که جمهوری اسلامی ایران پیش گرفته یعنی مسیر استقامت، ایستادگی، برنامه‌ریزی، هماهنگی با مردم و تعامل با دولت‌های دوست در سطح جهان، می‌تواند این توطئه‌ها را خنثی کند.

 

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع طرح های اشتغال زا در کشور اشاره کرد و با تاکید بر تداوم این طرح ها گفت: ما بحث اشتغال را بویژه در زمینه صنعت ساختمان، خودروهای فرسوده و اشتغال روستاییان، به طور جد دنبال می‌کنیم و باوجود فشارهای آمریکا امسال شاهد یک تحول مثبت در زمینه اشتغال خواهیم بود.

 

وی افزود: همچنین دولت در خصوص کمک به اقشار کم‌درآمد و مستضعف جامعه و کاستن از مشکلات آنان ، طرح هایی دارد.

 

وی گفت: ما برگزاری این جلسات هماهنگی سه قوه را در کنار جلسات هماهنگی اقتصادی قوا ، برای حل مشکلات کشور ادامه می‌دهیم تا ان ‌شاء الله مردم با مشکلات و فشار کمتر بتوانند در این مبارزه بسیار مهمی که علیه بدخواهان دارند به موفقیت و پیروزی دست یابند.

 

روحانی همچنین در این گفت وگو به موضوع نقدینگی در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: یکی از نکاتی که در جلسه امروز بحث شد موضوع نقدینگی، منشاء و راه های جلوگیری از اضافه شدن آن و هدایت این نقدینگی در مسیر تولید بود.

 

وی واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی را یکی از راه های جذب نقدینگی خواند و افزود: اجرای طرح واگذاری پروژه های نیمه تمام که در قانون بودجه نیز آمده بود، با مشکلاتی مواجه بود. طرح‌های نیمه تمامی را که در حال حاضر ممکن است جاذبه اقتصادی زیادی نداشته باشد باید با قیمت کمتر و ارزان و گاهی مجانی به بخش خصوصی واگذار کرد تا به این ترتیب نقدینگی جذب و اشتغال نیز ایجاد شود. امروز در همین ارتباط ، طرحی را به طور مقدماتی به بحث گذاشتیم که ان شاء‌الله در جلسه شنبه بحث مفصل‌تری پیرامون آن خواهیم کرد تا بتوانیم طرح‌های نیمه تمام را سریع‌تر به مردم واگذار کنیم.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید