رویترز: تعطیلی ۳۵ روزه دولت آمریکا پایان یافت

0
491

رویترز: تعطیلی ۳۵ روزه دولت آمریکا پایان یافت

اخبار,اخبار بین الملل

دولت آمریکا روز دوشنبه پس از ۳۵ روز تعطیلی، بازگشایی و حدود ۸۰۰ هزار کارمند فدرال به کار بازگشتند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، در پی موافقت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با پایان دادن به تعطیلی بخش هایی از دولت، به طولانی ترین توقف کاری دولت در تاریخ آمریکا خاتمه داده شد. 

ترامپ و کنگره برای بازگشایی بخش هایی از دولت در حالی به توافق دست یافتند که درخواست رئیس جمهوری آمریکا برای اختصاص پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بودجه لازم برای احداث دیوار مرزی، محقق نشده است.

بر این اساس، اما هنوز باید دید نمایندگان آمریکایی مساله امنیت مرزی را قبل از ضرب الاجل ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن ماه) برای جلوگیری از تعطیلی دوباره دولت، به چه نحوی مورد توجه قرار می دهند. 

در حالی که کنگره برای جلسه دوباره در روز دوشنبه آماده می شود، کمیته ای از نمایندگان دو حزب آمریکا درصدد مذاکره در مورد مصالحه ای در زمینه امنیت مرزی خواهد بود. 

ترامپ وعده داده است دولت را دوباره تعطیل کند، مگر اینکه توافقی قابل قبول در زمینه امنیت مرزی به دست آید. وی در عین حال در مورد حصول چنین توافقی، ابراز تردید کرده است.

وی همچنین اعلام وضعیت اضطراری ملی را به منظور دستیابی به پول لازم جهت احداث دیوار مرزی، ممکن دانسته است. 

تامین وجوهات لازم برای احداث دیوار مرزی، مساله ای است که دمکرات ها و برخی جمهوریخواهان وعده مبارزه برای آن را داده اند، امری که احتمالا با روند قضایی رو به رو می شود. 

دمکرات ها با تامین پول لازم برای احداث دیوار مرزی، مخالفند اما به اختصاص وجوهات مالی بیشتر برای تمهیدات امنیت مرزی همچون بهینه سازی فناوری و افزایش گشت های مرزی، روی خوش نشان داده اند. جمهوریخواهان اما از بابت تعطیلی دوباره دولت نگران هستند.

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که اکثر مردم آمریکا، ترامپ و حزب وی را مسئول تعطیلی دولت می دانند.

انتظار می رود که حقوق کارمندان فدرال آمریکا در هفته جاری و پس از پنج هفته تعویق پرداخت، به حسابشان واریز شود. 

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید