رحمانی: تنظیم بازار اولویت جدید وزارت صنعت است

0
562

رحمانی: تنظیم بازار اولویت جدید وزارت صنعت است

رضا رحمانی گفت:برنامه های میان مدت و بلند مدتی که از قبل در وزارت صنعت وجود داشت را اصلاح و تکمیل کردیم و برای روز های آتی نیز برنامه های اجرایی مدونی درنظر گرفته اییم.

رضا رحمانی در حاشیه دیدار با معاونان ،‌روسای سازمانها ،‌و کارکنان وزارت صنعت همچنین با برشمردن اولویت های کاری و برنامه کوتاه مدت خود تا پایان سال گفت:برنامه های میان مدت و بلند مدتی که از قبل در وزارت صنعت وجود داشت را اصلاح و تکمیل کردیم و برای روز های آتی نیز برنامه های اجرایی مدونی درنظر گرفته اییم.

وی با اشاره به ضرورت توجه توجه به بخش تولید افزود: حفظ وضع موجود ، اشتغالزایی صنعتی به ویژه تولیدات حساس و ضروری و کالاهایی که در زنجیره تولید قرار دارند و نیز تامین مواد اولیه و ملزومات تولید از اولویتهای وزارت صمت در این دوره است.

وی در ادامه توسعه بخش معدن را از دیگر برنامه های وزارت صنعت برشمرد و افزود: در حوزه معدن نیز اولویتهایی داریم و اینکه از نعمات خدادادی در این یخش بیشتراستفاده کنیم و از ذخایر معدنی بهره ببریم.

رحمانی صادرات را موتور و پیشران اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: در حوزه صادرات با تنظیم سازو کار مربوطه می توانیم از موقعیت پیش آمده برای رشد صادرات استفاده کنیم. .
وی بر لزوم ارتباط با تشکلهای حوزه صنعت ،‌معدن و تجارت تاکید کرد و یادآور شد: ارتباط با تشکلها در حوزه صنعت و اتاق اصناف ، تعاون و بازرگانی و خانه های صنعت و معدن و تجارت و.. بسیار ضروری است و مشورت با ذینفعان و فعالان اقتصادی یکی از پایه های اساسی در تصمیم گیریهای وزارت صنعت، به شمار می رود.

وزیر صنعت،معدن وتجارت در ادامه افزود: با همفکری بخش خصوصی تصمیمات بهینه اتخاذ ودر مرحله اجرا همه با هم همکاری خواهیم داشت.

رحمانی ادامه داد: ظرفیتهای خوب و خدادادی در کشور داریم ، اگر همه پای کار باشند ، با وجود قدرت مردمی وسایر تشکلهای بخش خصوصی که اخیرا برای همکاری و همفکری اعلام امادگی کرده اند تولید و اقتصاد کشور را رشد می دهیم.

توسعه استارتاپ ها و صنایع دانش بنیان

وزیر صنعت با تاکید بر رشد و توسعه استارت آپ ها و صنایع دانش بنیان افزود: فرصتها و ظرفیتهای خوبی در سالهای قبل در بخش تولید کشور ایجاد شده که باید فعال شوند .
رحمانی تصریح کرد: نسل چهارم صنعت بر دوش جوانان است و باید ازتوانمندی آنها استفاده شود زیرا این نسل موجب ایجاد واحدهای صنعتی جدید و قابل رقابت در عرصه جهانی هستند و نتیجه این اتفاق سروسامان گرفتن وضعیت تولید و تجارت ، رونق تولید، اشغال و راحتی مردم در تامین مایحجاج است .

وی تاکید کرد : سعی می کنیم دغدغه مردم را کم کنیم و از خدا و همه مردم مدد می جوییم چرا که فعالان بخش تولید با بیش از ۸۰ هزارواحد تولیدی ، ۳ میلیون واحد صنفی و تعاونی های مصرف و تولید و ۱۰ هزار معدن ظرفیت های بی نظیری در اختیار ما گذاشته اند .

رحمانی در ادامه تصریح کرد : یقینا یکی از آسیبها تغییر پی در پی رویه ها و مقررات بوده و اعتقاد دارم با کار کارشناسی و مشورت با بخش خصوصی می توان اشتباهات را کمتر کرد وبر عدم تغییر پی در پی رویه ها اصرار دارم .

منبع: تسنیم

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید