خدمات پزشکی دائم در زندان به بقایی ارائه می شود

0
724

خدمات پزشکی دائم در زندان به بقایی ارائه می شود

 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,بقایی
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه پزشک و تیم پزشکی به طور دائم در زندان در اختیار حمید بقایی قرار دارد، گفت: زندان بیش از وظیفه ای که برعهده اش بود به وی خدمت ارائه کرد.

اصغر جهانگیر روز چهارشنبه در گفت وگو باایرنا، درباره وضعیت حمید بقایی در زندان افزود: هرکسی که وارد زندان می شود، وظیفه سازمان زندان ها صرفنظر از نوع جرم و مقام آن فرد، حفظ جان و سلامتی او است و تلاش می شود هم سلامتی آن زندانی حفظ و هم اگر به برنامه های آموزشی و توانمندسازی نیاز باشد، این موارد انجام شود.

 

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور ادامه داد: او هم مانند بقیه زندانیان وقتی وارد زندان شد، تلاش کردیم سلامتی اش را حفظ کنیم و از آنجا که حاضر به خوردن غذا نبود و به نوعی اعتصاب غذا کرده بود، ابتدا از طریق جلساتی که با حضور پزشکان، روان پزشکان و مسئولان زندان با او گذاشته شد، سعی کردیم او را به خوردن غذا متقاعد کنیم و اینکه دست از اقدامی که موجب نقض مقررات زندان است بکشد تا آسیبی به سلامت او وارد نشود.

 

جهانگیر با تاکید بر اینکه زحمات زیادی متوجه زندان شد، تصریح کرد: روزانه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر پزشکان بقایی را تحت کنترل دارند و علائم حیاتی او را کنترل می کنند.

 

معاون قوه قضاییه در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون بقایی در زندان بیهوش شده است یا نه، گفت: نه؛ وی تا کنون در داخل زندان بیهوش نشده است اما از آنجا که نخوردن غذا، موجب بی حالی می شود، بی حالی در مورد او صدق می کرد.

 

وی افزود: خدمات پزشک و تیم پزشکی به طور دائم در اختیار بقایی است و زندان بیشتر از آنچه که برعهده اش بود، درمورد این زندانی تلاش می کند. حتی در جایی که خدمات درمان خارج از زندان احساس می شد خود زندان برای انجام این کار پیشقدم شده، او را به بیمارستان خارج از زندان اعزام می کرد.

 

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور درباره اعطای مرخصی به بقایی نیز گفت: او یک نوبت از مرخصی استفاده کرده است و اینکه دوباره می تواند مرخصی های دیگر داشته باشد یا نداشته باشد با نظر مراحع قضایی این اتفاق می افتد.

 

او همچنین درباره ادعای بقایی مبنی براینکه قوه قضاییه به او گفته در صورت عذرخواهی از رئیس قوه قضاییه از زندان آزاد می شود، اظهارکرد: به این ادعای او پاسخ دادیم و این ادعاها امکان تشکیل پرونده و تعقیب قضایی دارد اما در مورد وی قصد نداریم بلافاصله او را تحت شکایت قضایی قرار دهیم.

 

به گزارش ایرنا، پاییز سال ۹۶ در پنج جلسه دادگاه غیرعلنی در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت به اتهامات حمید بقایی رسیدگی شد و سپس رأی او مبنی بر تحمل ۱۵ سال حبس و بازگرداندن اموال دولتی صادر شد. البته در هر عنوان اتهامی به چند سال حبس محکوم شد که طبق قانون آیین دادرسی کیفری جدید بیشترین حکم که ۱۵ سال حبس بود برای متهم اعمال شد.

 

بقایی پس از تایید رأی در دیوان عالی کشور، اواخر اسفند پارسال برای تحمل حبس، راهی اوین شد.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید