مطالب ویژه

» اقتصادی » جزییات حذف ۴ صفر از پول ملی اعلام شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۸:۴۶

 کد خبر: 17008
 162 بازدید

جزییات حذف ۴ صفر از پول ملی اعلام شد

جزییات حذف ۴ صفر از پول ملی اعلام شد رئیس‌کل بانک مرکزی جزییات حذف چهار صفر از پول ملی را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی با اشاره به جلسه امروز (۱۶ دی) با فراکسیون ولایی مجلس، با بیان اینکه لایحه حذف چهار صفر از پول ملی را به دولت ارائه کرده‌ام، تصریح کرد: […]

جزییات حذف ۴ صفر از پول ملی اعلام شد

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

رئیس‌کل بانک مرکزی جزییات حذف چهار صفر از پول ملی را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی با اشاره به جلسه امروز (۱۶ دی) با فراکسیون ولایی مجلس، با بیان اینکه لایحه حذف چهار صفر از پول ملی را به دولت ارائه کرده‌ام، تصریح کرد: با توجه به عرف چند ۱۰ سال گذشته در بین مردم، پیشنهاد شده هر ۱۰ هزار ریال فعلی معادل یک تومان و هر تومان معادل ۱۰۰ ریال جدید باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تصویب دولت و تایید مجلس اقدامات اجرایی این امر را آغاز شود.

رئیس‌کل بانک مرکزی، افزود: در این جلسه برنامه‌های بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در بازار ارز و حرکت تعادلی نرخ ارز و نیز کنترل شتاب تورم را تشریح کردم و توضیح دادم که با شروع کانال‌های جدید مالی با کشورهایی که مجوز واردات نفت گرفته‌اند، روند تأمین ارز از طریق سامانه نیما طی چند روز اخیر افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

همتی با اشاره به جلسات بانک مرکزی با مسئولان اتاق بازرگانی و صادرکنندگان، تاکید کرد که بر این اساس، عرضه ارز صادرکنندگان در صرافی‌ها و سامانه نیما بسط خواهد یافت.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصادی , سرگرمی
ارسال دیدگاه