جزئیات عملکرد حریف پرسپولیس در فینال آسیا/ تغییر روش فوتبالی!

0
766

جزئیات عملکرد حریف پرسپولیس در فینال آسیا/ تغییر روش فوتبالی!

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,پرسپولیس
تیم فوتبال کاشیما آنتلرز ژاپن با پشت سر گذاشتن سون سامسونگ کره جنوبی موفق شد بعنوان نماینده شرق آسیا راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا و حریف سرخپوشان ایران شود.

به گزارش مهر ؛تیم فوتبال کاشیما آنتلرز ژاپن در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه پر گل ۳-۳ مقابل سوون سامسونگ متوقف شد تا در مجموع با نتیجه ۶-۵ از سد این تیم کره‌ای گذشت و بعنوان حریف پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا شناخته شد.

 

آشنایی با کاشیما

کاشیما به معنای جزیره گوزن است و به همین خاطر است که پیوند «آنتلرز» به معنای شاخ گوزن برای این تیم انتخاب شده است. نماد گوزن در آرم این باشگاه نیز وجود دارد. گوزن‌ها حیواناتی هستند که در برخی از ادیان متفرقه ژاپنی مقدس شمرده می‌شود. در معبد کاشیما که یکی از معابد معروف در ژاپن است، بیش از ۱۳۰۰ سال است  گوزن به عنوان نماد معنوی نگهداری می‌شود.

 

تیمی با قدمت ۷۳ ساله

کاشیما آنتلرز از تیم های قدیمی ژاپن است که قدمتی برابر با ۷۳ سال دارد. این تیم در آخرین فصل جی.لیگ از ۳۰ بازی ۴۶ امتیاز به دست آورد و بعد از کاوازاکی فرونتال، سانفریس هیروشیما و  اف.سی.توکیو به مقام چهارم این مسابقات رسید. کاشیما در فصل گذشته صاحب۱۳ پیروزی، ۷ مساوی و ۱۰ شکست شد. این تیم ۴۳ گل زده و ۳۷ گل خورده را در کارنامه‌اش ثبت کرد.

 

نحوه صعود به فینال

کاشیما در گروه هشتم این مسابقات همراه با سوون سامسونگ، سیدنی اف سی و شانگهای گرینلند قرار داشت و بعد از ۶ بازی توانست با ۲ پیروزی، ۳ مساوی و یک شکست بعد از سوون سامسونگ بعنوان تیم دوم گروه به مرحله بعدی صعود کند. کاشیما در مرحله یک هشتم از سد تیم شانگهای SIPG گذشت در یک چهارم نیز توانست در مجموع دو بازی رفت و برگشت بر تیم تیانجین غلبه کرده و راهی مرحله نیمه نهایی شود. ژاپنی ها در این مرحله نیز از سد سوون سامسونگ گذشته تا به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یابند.

 

بهترین بازیکن کاشیما

یوما سوزوکی مهاجم ۲۲ ساله این تیم که با پیراهن شماره ۹ برای آنها بازی می کند را می‌توان بهترین بازیکن این تیم دانست. سوزوکی در فصل گذشته جی.لیگ با ۱۱ گل زده و ۸ پاس گل بهترین گلزن و بهترین پاس دهنده این تیم بود. سوزوکی در تمامی ۳۰ بازی کاشیما به میدان رفت و از مهره های کلیدی این تیم بود. وی در لیگ قهرمانان آسیا نیز با زدن ۲ گل و ارسال ۴ پاس گل از امتیاز آور ترین بازیکنان این تیم بود.

 

بهترین گلزن آسیایی

بهترین گلزن آسیایی تیم کاشیما یک مهاجم ۱۸۰ سانتی متری و ۲۳ ساله ژاپنی به اسم سرجینهو است. این مهاجم با ۴ گل زده بهترین گلزن آسیایی تیم ژاپنی است. سرجینهو یک مهاجم چپ پا است و با پیراهن شماره ۱۸ برای کاشیما بازی می کند. وی با ۴ گل زده و ۳ پاس گل امتیاز آور ترین بازیکن کاشیما در آسیا است. از دیگر بازیکنان موثر این تیم می‌توان به موکانازاکی و شومادوی اشاره کرد که هم در جی.لیگ و هم در لیگ قهرمانان از گلزنان برتر این تیم ژاپنی بودند.

 

خشن ترین بازیکن کاشیما

کنتو میسائو مدافع میانی و ملی پوش تیم کاشیما خشن ترین بازیکن این تیم است. این مدافع ۲۲ ساله و ۱۸۰ سانتی متری در لیگ قهرمانان آسیا با ۲۳ خطا و دریافت دو کارت زرد خشن ترین بازیکن این تیم است. بعد از این مدافع ملی پوش، لئو سیلوا هافبک ۳۲ ساله برزیلی این تیم که با پیراهن شماره ۴ در پست هافبک دفاعی بازی می کند با ۲۱ خطا و دریافت دو کارت زرد دومین بازیکن خشن تیم کاشیما در لیگ قهرمانان است.

 

فوتبال نتیجه گرا

کاشیما بر خلاف اغلب تیم های آسیایی فوتبال نتیجه گرا را جانشین فوتبال مالکانه کرده است. این تیم در لیگ قهرمانان آسیا بطور متوسط ۵۲ درصد مالکیت توپ و میدان را داشته است و جایگاه خوبی از این حیث در بین تیم های آسیایی ندارد.

 

کم کلین شیت

این تیم ژاپنی در مجموع ۱۲ دیداری که در لیگ قهرمانان آسیا داشته تنها ۳ بار موفق به ثبت کلین شیت شده که در مقایسه با کلین شیت های پرسپولیس آمار ضعیفی از این نظر دارد.

 

تیم شوتزن کاشیما

کاشیما را باید یکی از تیم های نسبتا شوتزن در آسیا دانست. این تیم در مجموع ۱۲ دیدار آسیایی اش ۱۶۰ بار اقدام به شوتزنی به سمت دروازه حریف کرده که از این تعداد شوت، ۵۴ شوت در چارچوب دروازه بوده است.

 

دقت پاس

بازیکنان تیم کاشیما آنتلرز به طور متوسط در هر بازی ۳۳۰ بار پاس می دهند که دقت پاس بازیکنان این تیم ۷۶درصد است. کاشیما در بین تیم های دقیق آسیا نیست اما از این نظر وضعیتی بهتر از پرسپولیس در آسیا دارد. چرا که سرخ پوشان تهران با متوسط ۲۹۷ پاس در هر بازی و با دقت ۷۵درصد از حریف فینالست خود پایین تر هستند.

 

 

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید