ترامپ خواهان خارج کردن آمریکا از «سازمان تجارت جهانی» است

0
550

ترامپ خواهان خارج کردن آمریکا از «سازمان تجارت جهانی» است

 

اخبار,اخبار بین الملل,ترامپ خواهان جدایی آمریکا از سازمان تجارت جهانی

طبق گزارش پایگاه «آکسیوس»، رئیس‌جمهور آمریکا بارها به مقام‌های کاخ سفید گفته که او خواهان خارج کردن ایالات متحده از سازمان تجارت جهانی است.

به گزارش فارس، در حالی که از ابتدای ریاست جمهوری دونالد ترامپ تاخت و تاز او به سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی به بهانه آنچه که او بی توجهی آنها به منافع آمریکا خوانده ادامه دارد، حالا یک رسانه از خواست او برای خروج واشنگتن از سازمان جهانی تجارت خبر داد.

 

پایگاه «آکسیوس» به نقل از منابع مطلع خبر داده که دونالد ترامپ مکرر به مقام‌های کاخ سفید گفته که او خواهان خارج کردن آمریکا از «سازمان تجارت جهانی» است.

 

یک منبع مطلع به این رسانه آمریکایی گفته که ترامپ بارها به مشاورانش گفته است که «اصلا نمی‌دانم ما چرا در این (سازمان) هستیم سازمان تجارت جهانی توسط بقیه جهان طراحی شده تا به پر و پای آمریکا بپیچد».

 

آکسیوس در گزارش خود می‌گوید، بعید است ترامپ شاهد تحقق رویای خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی باشد چرا که این کار باید توسط کنگره این کشور انجام گیرد.

 

سازمان جهانی تجارت(WTO) که در اول ژانویه ۱۹۹۵ بنیانگذاری شد، یک سازمان بین‌المللی است که قوانین جهانی تجارت را تنظیم و اختلافات بین اعضا را حل و فصل می‌کند.

 

مقر سازمان تجارت جهانی در ژنو، سویس است و  تا سال ۲۰۱۶ تعداد ۱۶۴ کشور عضو آن شده‌اند.

 

ترامپ در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ خود و پس از آغاز ریاست جمهوری، بارها از توافق‌ها و نهادهای بین‌المللی از قبیل اتحادیه اروپا به دلیل آنچه که سوءاستفاده از آمریکا و بی توجهی به منافع کارگران آمریکایی خوانده، انتقاد کرده است.

 

وزیر خزانه‌داری آمریکا به خبر منتشر شده درباره خواست ترامپ برای خروج از سازمان تجارت جهانی واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.

 

«استیون منوچین» گفت که این خبر «نادرست» و «مبالغه» است و رئیس‌جمهور آمریکا کاری نمی‌کند که به ادامه رشد اقتصادی این کشور آسیب وارد کند.

 

وزیر خزانه داری آمریکا همچنین به شبکه فاکس نیوز گفت: «او (ترامپ) نگرانی‌هایی درباره سازمان تجارت جهانی دارد و فکر می‌کند که برخی از جنبه‌های آن منصفانه نیست اما این، خبر فوری و جدیدی نیست».

 

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید