تحریم های جدید روسیه علیه اوکراین

0
605

تحریم های جدید روسیه علیه اوکراین

اخبار,اخبار بین الملل,روسیه و اوکراین

نخست وزیر روسیه اعلام کرد که طی بخشنامه ای تحریم های جدیدی بر اوکراین وضع کرده است.

به گزارش ایرنا، «دمیتری مدودف» روز سه شنبه در حساب توییتر خود نوشت: فهرست اشخاص حقیقی و حقوقی اوکراین که در مورد آنها محدودیت های ویژه از سوی ما اعمال می شود، گسترش یافت و من بخشنامه مربوطه دراین رابطه را امضا کرده ام.

نخست وزیر روسیه خاطرنشان کرد: این تصمیم برای دفاع از منافع روسیه و شرکت ها و اتباع روسی صورت گرفته است.

روسیه پیشتر بسته ای از تحریم ها در مورد اوکراین وضع کرده بود.

امروز همچنین دفتر مطبوعاتی دولت روسیه در گزارشی اعلام کرد: در فهرست اشخاص حقیقی و حقوقی اوکراین که مشمول تدابیر ضدتحریمی جدید می شود نام بیش از ۲۰۰ شخص و سازمان اضافه شده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز سی ام مهر ماه دستور وضع تدابیر اقتصادی ویژه (تحریم های اقتصادی) علیه اوکراین را صادر کرد.

این دستور با عنوان «تدابیر ویژه اقتصادی در رابطه با اقدامات غیردوستانه کییف در مورد روس ها» در پایگاه اینترنتی کاخ کرملین منتشر و در آن خاطرنشان شده است که در پاسخ به اقدامات مغایر با قوانین بین المللی دولت اوکراین علیه اتباع روسیه، مقام ها و شخصیت های حقوقی این کشور وضع شده است. 

مطابق دستور پوتین، دولت روسیه موظف شد تدابیری را برای تحریم اوکراین وضع کرده و فهرست افرادی که مشمول این تحریم ها می شوند را تنظیم کند. 

در دستور پوتین گفته شده بود که روسیه تدابیر ویژه اقتصادی در مورد اوکراین را زمانی لغو می کند که اقدامات این کشور علیه روس ها و شرکت های روسی متوقف شود. 

گفتنی است، اختلافات روسیه و اوکراین که با یکدیگر پیوندهای تاریخی و مذهبی بی پایانی دارند از سال ۲۰۱۴ و پس از وقوع تغییرات در اوکراین که کی یف از آن به عنوان «انقلاب» و روس ها «کودتا» یاد می کنند، آغاز شده است.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید