مطالب ویژه

» سرگرمی » بازگشت به بهشت با حذف اصلاح‌طلبان!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۸:۳۳

 کد خبر: 18565
 71 بازدید

بازگشت به بهشت با حذف اصلاح‌طلبان!

بازگشت به بهشت با حذف اصلاح‌طلبان! «تبدیل شهرداری به باتلاق اصلاح‌طلبان»؛ این جمله از زمان پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر تهران بارها شنیده شد. روزی فعال اجتماعی اصلاح‌طلب نوشت: «محمدباقر قالیباف در روز‌های آخر شهرداری‌اش گفت: شهرداری تهران باتلاق اصلاح‌طلبان می‌شود.» یا در گزارش‌های تحلیلی بارها نوشته شد: «برخی از اصولگرایان معتقد بودند شهرداری […]

بازگشت به بهشت با حذف اصلاح‌طلبان!

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , اصلاح‌طلبان

«تبدیل شهرداری به باتلاق اصلاح‌طلبان»؛ این جمله از زمان پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات شورای شهر تهران بارها شنیده شد.

روزی فعال اجتماعی اصلاح‌طلب نوشت: «محمدباقر قالیباف در روز‌های آخر شهرداری‌اش گفت: شهرداری تهران باتلاق اصلاح‌طلبان می‌شود.» یا در گزارش‌های تحلیلی بارها نوشته شد: «برخی از اصولگرایان معتقد بودند شهرداری باتلاقی برای اصلاح‌طلبان می‌شود»، البته در صحت این ادعاها تردیدهایی وجود داشت تا اینکه عبدا… گنجی یک فعال سیاسی اصولگرا هم در زمان تلاش همفکرانش برای حذف محمدعلی نجفی از شهرداری تهران نوشت: «به نظر می‌رسد نجفی به دنبال خروج قهرمانانه از باتلاق شهرداری تعطیل شده تهران است».

پس نمی‌توان تردید داشت که دلواپسان برنامه‌ریزی کاملی برای ضربه زدن به اصلاح‌طلبانی داشته باشند که وارد بهشت شدند و آن طور که مشخص است در تقویم کاری آنها ضربه اصلی پس از نوروز ۹۸ آغاز و تا زمان انتخابات مجلس شدت خواهد یافت. یکی از دلایل مخالفت اصولگرایان دلواپس با حضور اصلاح‌طلبان در بهشت را شاید بتوان پایان منفعت طلبی و انتصاب اقوام و همشهریان در شهرداری ذکر کرد. «مجید تقوی» معاون حقوقی شورا و مجلس، «هادی ایازی» معاون اجتماعی- فرهنگی، «جعفر تشکرهاشمی» معاون حمل‌ونقل ترافیک و «علیرضا جاوید» معاون شهرسازی مشهدی بودند. گفته شد معاون امور مناطق هم از دوستان قالیباف بود. از سوی دیگر پروژه‌های عمرانی شهرداری هم موضوعی نیست که منفعت‌طلبان به راحتی از آن عبور کنند به‌ویژه آنکه همگان مطلع هستند که عیسی شریفی قائم مقام قالیباف در زمان شهرداری در زندان است که سخنگوی سابق قوه قضائیه اتهام او را «مالی» بیان کرده بود.

فاز اول: بدنام کردن اصلاح‌طلبان بهشت

نکته قابل تامل آنکه دلواپسان منافع بهشت برای بازگشت مجدد از راهکاری غیراخلاقی استفاده می‌کنند که آن هم سیاه‌نمایی درباره مدیران منصوب شهرداری است که نمونه اخیر آن امیر آریازند مدیر برج میلاد بود که بر اساس میزان هجمه‌ها و فشارها مجبور به ترک این جایگاه شد. از اواسط فروردین پروژه فشار به آریازند به شکل رسمی از سوی رسانه‌های دلواپس آغاز شد و در ذیل تیتر «رفیق کاوه مدنی و بازداشتی فتنه ۸۸ رئیس برج میلاد شد!» نوشتند: «یکی از افراد مساله‌دار و از اعضای حزب منحله مشارکت از سوی شهردار تهران به عنوان مدیرعامل برج میلاد تهران منصوب شد! یک کاربر توئیتر از انتصابی عجیب در شهرداری تهران خبر داد. در آخرین روزهای سال ۹۷، امیرآریازند از بازداشت‌شدگان حوادث سال ۸۸ به عنوان سرپرست مجموعه برج میلاد منصوب شد. امیرآریا زند از دوستان و حامیان کاوه مدنی است که پس از آشکار شدن اتهامات امنیتی و جاسوسی از مراکز نظامی، از کشور متواری شد.»

مشخص نیست چرا مخالفان جریان اصلاحات این حق را برای خود قائل هستند که در جایگاه مدعی‌العموم و قاضی نشسته و حکم به محکومیت آنانی بدهند که دارای گرایش و مشی متفاوت با خودشان هستند. البته آریازند در پاسخی که به منفعت‌طلبان بهشت داد پرده از اهداف آنها برداشت. وی نوشت: «بیش از یک سال پیش مسئولیت کلیدی قائم مقامی معاونت برنامه‌ریزی شهرداری و با حفظ سمت سرپرستی اداره کل برنامه و بودجه و ریاست دبیرخانه تدوین برنامه سوم شهر تهران را عهده‌دار بوده‌ام، اما همه این هیاهوها از زمانی آغاز شد که مسئولیت سرپرستی برج میلاد به بنده محول شد.

هر چند ناگفته پیداست که این ماجرا و هیاهو یک برخورد از پیش برنامه‌ریزی شده است، اما مجدد ضمن اعلام برائت از کلیه مفاد منتشر شده، حق پیگیری قانونی با اشخاصی که موجبات تشویش اذهان عمومی، توهین و افترا به اینجانب را فراهم آوردند محفوظ می‌دانم.» استعفا و کنار رفتن آریازند مشکل منفعت‌طلبان بهشت را حل نکرد چرا که ساعتی پس از آن هجمه به اصلاح‌طلبان دیگر را آغاز و خواهان کناره‌گیری آنها شدند.

فاز دوم تخلیه بهشت

منفعت‌طلبان بهشت در کنار اجرای پروژه سیاه‌نمایی درباره مسئولان شهرداری به القای ناکارآمدی این نهاد مشغولند و به زعم خودشان با اجرای دو پروژه به‌صورت همزمان می‌توانند تاثیرگذاری زیادی بر افکار عمومی جامعه برای رویگردانی از اصلاح‌طلبان داشته باشند به عنوان نمونه سایت دلواپس مشرق نوشت: «شورایی که از همان روز اول با امید، شعار تکرار موفقیت می‌داد، حالا وقت خود را با مصوبه‌هایی می‌گذراند که نه تنها دردی را دوا نمی‌کنند، بلکه بعضا بر درد شهروندان پایتختی با میلیون‌ها ساکن روزانه و شبانه می‌افزاید که نگرانی شان بی‌انضباطی و بی‌مدیریتی و عدم توسعه شهرشان است اما هر بار که خبرهای شورا را بشنوند و دنبال کنند، چیزی عایدشان نمی‌شود الا حرف و نام و اسم‌گذاری و شاید به زودی اسم و فامیل بازی.» جای تعجب دارد آنانی به عملکرد شهرداری و شورای شهر پنجم ایراد می‌گیرند که هنوز نتوانسته‌اند افکار عمومی را درباره چرایی واگذاری این املاک قانع کنند.

اواخر فروردین سال جاری بودکه عباس‌عبدی کارشناس سیاسی گفت: «رئیس شورای شهر تهران گفته است که گیرندگان املاک نجومی در دوره شهرداری قالیباف حاضر به پس‌دادن این املاک نیستند. این اظهارنظر آقای‌ هاشمی بیش از حد عجیب است. اگر واگذاری آن املاک شرعی و قانونی و براساس انصاف بوده است، در این صورت دلیلی برای گرفتن از آنها وجود ندارد و از آن مهم‌تر اینکه چرا شورای شهر یا شهرداری فعلی درخواست استرداد آنها را می‌کند؟ مثل این است که کسی درخواست گرفتن خانه ما را بنماید. اگر چنین است، انتقاد اصلی متوجه کسانی است که می‌خواهند این اموال را پس بگیرند، ولی اگر این اموال و املاک به صورت بی‌ضابطه و فقط براساس خواست آقای شهردار قبلی واگذار شده است و هیچ حقی برای گیرنده آنها وجود ندارد، دراین صورت به خواهش و تمنا نباید اکتفا کرد و باید از طریق قانون اقدام کرد».

در مورد دیگری ابراهیم شیخ معاونت منابع انسانی شهرداری تهران فاش کرد: «اصلا سمت قائم‌مقام شهردار تهران در ساختار شهرداری نداشتیم. ما هرچه در اسناد و منابع اداری نگاه کردیم اصلا حکمی با عنوان قائم‌مقامی ایشان نداشتیم و ایشان در شکل اداری و رسمی تنها معاون هماهنگی امور مناطق بودند و به نظر می‌رسد به‌طور غیررسمی فقط قائم‌مقام شهردار بوده‌اند». بنابراین شایسته آن است که منفعت‌طلبان بهشت پیش از طرح هر ادعایی درباره اصلاح‌طلبان ابتدا به پاک کردن دامان خود از اتهاماتی بپردازند که هیچ‌گاه پاسخ روشنی برای آن ندارند.

اصلاح‌طلبان بهشت بی‌عیب نیستند

از سوی دیگر شایسته آنجاست که یک طرفه قضاوت نکرد و منکر ضعف‌های برخی اصلاح‌طلبان در شهرداری نشد. بدون شک برخی انتصاب‌ها بدون درنظر داشتن تجربه و توانایی افراد صورت گرفته است که همین موضوع سبب مشکلاتی می‌شود که البته باید درنظر داشت مسیر اصلاح و نه توجیه برای کارآمد کردن بخش‌های شهرداری در دستور کار اصلاح‌طلبان است. از سوی دیگر برخی با نام اصلاح‌طلب وارد شهرداری شدند اما رویکرد و عملکرد آنها بر خلاف اهداف تعیین شده اصلاح‌طلبان است که البته افراد مطرحی نیستند که عملکردشان بر نتیجه کار نهایی اصلاح‌طلبان شهرداری تاثیر منفی داشته باشد.

آنها همان افرادی هستند که در زمان حضور قالیباف در شهرداری به مجیزگویی او مشغول بودند اما با سپرده شدن شهرداری و شورای شهر به اصلاح‌طلبان منکر هرگونه حمایت از قالیباف شدند و در مدح اصلاحات به سخنرانی پرداختند! عدم تغییر این دوزیست‌های سیاسی یکی از ایرادات اصلاح‌طلبان شهرداری است. از سوی دیگر جریان اصلاحات سال‌هاست که با اتهام‌زنی مخالفان خود مواجه است و در بیشتر موارد وقعی به آن نمی‌نهد، اما برخی اصلاح‌طلبان ظاهرا روحیه ایستادگی را از دست داده‌اند و با کوچک‌ترین طعنه دلواپسان بهشت میدان را خالی می‌کنند تا آنها به اهداف خود برسند.

آرمان/مطهره شفیعی 

منبع بیتوته beytoote.com

برچسب ها : ,
دسته بندی : سرگرمی , سیاسی
ارسال دیدگاه