اقامت ترکیه با خرید خانه

0
179
اقامت ترکیه

خرید ملک در ازمیر ترکیهدر این بخش سعی کرده ایم بخشی از نگرانی های ذهنی شما در مورد خرید ملک در ازمیر ترکیه را برطرف نماییم.

خرید ملک در ترکیه با دقت:
خواندن این مقاله زمان زیادى را از شما نمى گیرد ولى شاید شما را از بسیارى از مسائل پنهان خرید ملک در ترکیه آگاه سازد.


شاید این روزها تبلیغات بسیارى در مورد خرید ملک در ترکیه یا شهر هایى مثل خرید خانه در استانبول ، خرید خانه در ازمیر، خرید خانه در آنتالیا یا دیگر شهر هاى ترکیه به چشمتان مى خورد. و وعده هایى مانند اقامت دائم یا شهروندى و دریافت پاسپورت کشور ترکیه را مى شنوید .


اینها تا حدى درست است اما نکات بسیارى است که باید بدانید تا در مسیر درست خرید ملک در ترکیه قرار بگیرید و قبل از خرید بهتر است از قوانین حاکم در کشور ترکیه در مورد خرید ملک اطلاعاتى را جمع آورى کنید که خریدى هوشمندانه داشته باشید.
 
اقامت ترکیه با خرید خانه
کشور ترکیه یکی از کشورهای همسایه‌ی ایران است که هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان به آن سفر می‌کنند. جذابیت های توریستی ترکیه و وضعیت رو به رشد این کشور باعث شده که بعضی از ایرانیان به فکر اقامت در این کشور بیفتن .


ایرانیانی که در حال حاضر به ترکیه سفر می‌کنند، تنها برای سه ماه می‌توانند با پاسپورت ایرانی در ترکیه اقامت داشته باشند که این مدت معمولاً برای سفرهای توریستی و کاری کافی می باشد؛

اما افرادی که به هر دلیل قصد اقامت بیش از سه ماه در این کشور را دارند، باید از اداره‌ی مهاجرت کارتی را به نام کارت اقامت ترکیه دریافت کنند و این جزو شرایط اقامت در ترکیه است. این شرایط جزو شرایط معمول مسافرت به کشور ترکیه است.


بعضی ها هم به فکر خرید ملک در این کشور می افتند. امروزه بیشترین اقامت مورد استفاده  گرفتن اقامت ترکیه به وسیله خرید ملک در این کشور است. قیمت خانه در ترکیه مانند همه کشور های جهان براساس موقعیت محله سال ساخت و متراژ آن مکان متفاوت است.
 
نکات مهم در خرید ملک
یکی از مسایل مهمی که در هر خریدی در نظر گرفته می شود ارزش افزوده ای است که از آن خرید بدست می آید. خرید ملک هم از آن دسته خریدهایی است که هر کس شاید یک یا دو بار تجربه کند و جز مواردی است که همیشه ریسک های خود را دارد.

در کشور ما بدلیل رشد این بازار همیشه سرمایه گذاری در بخش مسکن مطمئن بوده و حتی در زمان رکود بازار مسکن دارایی های ما رشد می کند. در ترکیه نیز بازار مسکن در سالهای اخیر با رونق بسیاری همراه بوده و سرمایه گذاری در بازار مسکن راهی مطمئن برای حفظ ارزش دارایی است.

دقت در خرید خانه
دقت در خرید خانه های ارزان در کشور ترکیه بسیار ضروری است. حتما شما قبل از خرید درباره خرید ملک در ترکیه اطلاعات جمع می کنید

مراقب باشید در دام خانه های ارزان قیمت ولی با مشکلات زیاد نشوید. از جمله مشکلات این خانه ها میتواند مورد هایی مثل نداشتن مجوز شهرداری _ ایمنی نبودن  ملک _ رعایت نکردن اصول ایمنی و نداشتن پایان کار_ داشتن بدهی قبلی ملک… است. پس سعی کنید در خرید ملک در ترکیه بسیار دقت کنید با مشاور یا وکیل خود مشورت کنید.
 
برای گرفتن اقامت دائم شما باید یکی از روش زیر و عمل کتید:
ازدواج با یک فرد ترکیه ای  و ۳ سال زندگی مشترک
سرمایه گذاری کاری بالای ۵۰۰ هزار دلار
سرمایه گذاری غیر قابل انتقال (مثل خرید خانه) بیشتر از ۲۵۰ هزار دلار
گرفتن اجازه کار یا تمدید اون به مدت ۵ سال
در غیر اینصورت نمیتوانید اقامت دائم بگیرید.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید