اسامی ۷ گزینه نامزد تصدی شهرداری تهران منتشر شد

0
776

اسامی ۷ گزینه نامزد تصدی شهرداری تهران منتشر شد

 

اخبار,اخبار اجتماعی,شهرداری تهران

شورای پنجم از هفته آینده در خصوص جانشین محمد علی افشانی تصمیم می گیرد. هنوز پاسخ وزارت کشور نیامده است اما مجلس تکلیف ماندن افشانی را روشن کرد.

به گزارش مهر، آخرین تلاش های اعضای شورای شهر برای ماندن افشانی در بهشت هم به نتیجه نرسید و محمد علی افشانی باید تا ۲۴ آبان ماه شهرداری تهران را ترک کند. اعضای شورای شهر تهران که پیش بینی می کردند تلاش های مجلس به نتیجه نخواهد رسید روز سه شنبه به این تصمیم رسیدند که یک شنبه هفته آینده با حضور شهردار در خصوص جانشین وی تصمیم گیری کنند.

 

این که روند انتخاب شهردار به چه صورت باشد و در این مدت نیز از افشانی بخواهند برای آن که رکورد انتخاب شهردار و جانشین در شورای پنجم زده نشود او تا ۲۴ آبان در شهرداری بماند. شورای پنجم تا کنون ۴ مصوبه در خصوص انتخاب شهردار داشته است.

 

علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران می گوید: علی رغم تلاش‌های انجام‌شده، حفظ شهردار تهران در چارچوب ظرفیت‌های قانونی میسر نشد. یکشنبه، در جلسه هم‌اندیشی با حضور افشانی، دررابطه با فرایند انتخاب شهردار آینده تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

 

به گفته وی افشانی فرصت مغتنمی برای توسعه شهر و اداره شهرداری تهران بود.

 

در حالی که اعضای شورای شهر تهران در گفتگو با رسانه ها اعلام کرده اند تاکنون نام گزینه ای برای شهرداری مطرح نشده است. دقیقه ای بعد از رای منفی مجلس به فوریت استفساریه محمد علیخانی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران  در کانال شخصی‌اش گزینه‌های احتمالی شهرداری را رونمایی کرده است و از مردم خواسته است گزینه مناسب را برای شهرداری انتخاب کنند.

 

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، سیدکامل تقوی‌نژاد، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، پیروز حناچی، معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران، عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی، سیدمناف هاشمی، استاندار گلستان، محمدرضا واعظ مهدوی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان و علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری؛ ۷ گزینه‌ای هستند که علیخانی از آنها رونمایی کرده است.

 

بر اساس اطلاعات غیر رسمی؛ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، محسن پورسید آقایی و علی ربیعی از دیگر گزینه‌های مطرح از سوی برخی از اعضای شورای شهر تهران هستند. چند ماه بیشتر  از یک سالگی شورای شهر تهران نگذشته که اعضای شورا در حال رای زنی برای انتخاب پنجمین شهردار خود هستند. تا پایان عمر این شورا نزدیک به ۳ سال مانده است و مشخص نیست چند شهردار و سرپرست دیگر توسط اعضای  شورا انتخاب شود.

 

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید