ارکستر ملی ایران در گنجه و باکو روی صحنه رفت

0
691

ارکستر ملی ایران در گنجه و باکو روی صحنه رفت

همزمان با برگزاری هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارکستر ملی ایران در دو شهر باکو و گنجه به اجرای برنامه پرداخت.

اجرای گروه ۴۰ نفری ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و همراهی سالار عقیلی در سالن فلارمونیای شهر گنجه و در سالن اصلی شهر باکو روی صحنه رفت.

سالن اصلی شهر گنجه با گنجایش یک هزار و ۲۰۰ نفر، مملو از جمعیت بود.هفته فرهنگی ایران، از روز چهارشنبه در باکو با اجرای ارکستر ملی کشورمان آغاز شد و با برگزاری نمایشگاه فرهنگی و هنری در موزه مرکزی باکو ، اکران فیلم محمد (ص ) و اجرای نمایش کمدی الهی از سوی گروه تئاتر بندرعباس در باکو ادامه یافت.

این هفته با سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور آذربایجان و هیات بلند پایه همراه وی، در شهر تاریخی گنجه دنبال شد.

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی ایران در آذربایجان از آشنایی دیرینه دو ملت گفت و افزود: ارتباطات فرهنگی دو کشور روز به روز در حال گسترش است و همکاری ها ما را به آینده بهتری رهنمون می شود.

«ابوالفضل قارایف» وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان هم تاکید کرد که برگزاری هفته های فرهنگی بین دو کشور به یک سنت تبدیل شده است.

« آقاوردی پاشایوف» رهبر ارکستر ملی جمهوری آذربایجان هم در حاشیه اجرای ارکستر ملی ایران در سالن فلارمونیای شهر باکو به مناسبت هفته فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان، ارکستر ملی ایران را مجموعه‌ای با قابلیت بالا توصیف کرد و گفت: بسیار علاقمندیم اجراهای مشترکی با ارکستر ملی ایران در باکو و تهران داشته باشیم .

در این رویداد، قطعات بی کلامی مانند آوار و جام تهی اجرا شد.

بهار دلنشین، ساغر، از خون جوانان وطن، ایران، خوشه چین و جام مدهوش قطعاتی بود که با صدای سالار عقیلی اجرا شد.

منبع: تسنیم

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید