آموزش برنامه نویسی اندروید – قسمت دوم – راه اندازی محیط برنامه نویسی

0
495

آموزش برنامه نویسی اندروید – قسمت دوم – راه اندازی محیط برنامه نویسی

 

راه اندازی محیط برنامه نویسی اندروید

در قسمت قبل اول آموزش برنامه نویسی اندروید به معرفی اجمالی اندروید پرداختیم و ویژگی ها و تاریخچه آن را برای شما بیان کردیم حالا خوشحالم که شما برنامه نویسی اندروید  خود را در یکی از سیستم عامل های زیر شروع کرده­ اید.

 • ویندوز XP یا نسخه های بعد.
 • سیستم عامل مکینتاش ۱۰٫۵٫۸ یا نسخه های بعد با تراشه اینتل.
 • لینوکس شامل GNU C Library 2.7 و یا بعد.

تمام ابزارهای مورد نیاز برای توسعه برنامه های کاربردی اندروید بصورت رایگان در دسترس است و می توانید به راحتی آنها را دانلود کنید. در زیر لیستی از نرم افزارهای مورد نیاز قبل از شروع برنامه نویسی اندروید آورده شده است.

 • جاوا JDK5 یا نسخه های بعدی
 • Android SDK
 • Java Runtime Environment (JRE) 6
 • Android Studio
 • Eclipse IDEبرای توسعه دهندگان جاوا (اختیاری)
 • Android Development Tools (ADT) Eclipse Plug-in (اختیاری)

دو مولفه آخر اختیاری هستند و اگر شما در حال کار بر روی ویندوز هستید بنابراین این مولفه­ ها کار شما را در توسعه نرم افزار­های مبتنی بر جاوا آسان می کند. بنابراین در ادامه به چگونگی آماده سازی محیط مورد نیازخواهیم پرداخت.

نصب JDK- Java Development Kit

شما می توانید آخرین نسخه از جاوا JDK را از سایت Oracle’s Java دانلود کنید: Java SE Downloads. شما می توانید دستورالعمل­های نصب JDK را در فایل های دانلود شده پیدا کنید، دستورالعمل های داده شده برای نصب و پیکربندی را دنبال کنید. در نهایت متغیرهای محیطی PATH و JAVA_HOME را به دایرکتوری که شامل جاوا و javac  است تنظیم کنید، معمولا به ترتیب  java_install_dir/bin و java_install_dir هستند.

اگر شما در حال اجرای ویندوز هستید و JDK را در C: \ jdk1.6.0_15 نصب کرده­اید، شما باید خط زیر را در فایلC:\autoexec.bat  قرار دهید.

set PATH=C:\jdk1.7.0_75\bin;%PATH% set JAVA_HOME=C:\jdk1.7.0_75

همچنین، می توانید بر روی My Computer راست کلیک کنید، Properties را انتخاب کنید، و سپس Advanced، و Environment Variables. سپس، مقدار PATH را به روز رسانی کنید و دکمه OK را فشار دهید.

در لینوکس، اگر SDK در /usr/local/jdk1.6.0_15 نصب شده و شما از پوسته C استفاده می کنید ، شما می توانید کد زیر را در فایل .cshrc خود قرار دهید.

setenv PATH /usr/local/jdk1.7.0_75/bin:$PATH setenv JAVA_HOME /usr/local/jdk1.7.0_75

روش دیگر، اگر شما از یک محیط توسعه مجتمع (IDE Integrated Development- Environment) استفاده می کنید، آن به طور خودکار در جایی که جاوا را نصب کرده اید شناخته می شود.

Android IDEs

فن آوری های پیچیده بسیاری وجود دارد که به منظور توسعه برنامه های کاربردی اندروید در دسترس هستند، فن آوری های مشابه، که عمدتا به عنوان ابزار استفاده می شوند به شرح زیر است:

 • Android Studio
 • Eclipse IDE

در قسمت بعد معماری اندروید را برای شما شرح خواهیم داد و بعد از بررسی مسائل ابتدایی وارد بخش آموزش برنامه نویسی اندروید خواهیم شد.

 

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید