آمریکا آیین‌نامه تحریم‌های مالی ایران را تغییر داد

0
192

آمریکا آیین‌نامه تحریم‌های مالی ایران را تغییر داد

وزارت خزانه‌داری آمریکا با تغییر آیین‌نامه تحریم‌های مالی علیه ایران، به طور ضمنی به نادرستی و ناعادلانه بودن تحریم‌های برجامی اذعان کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از العالم، وزارت خزانه‌داری آمریکا با تغییر آیین‌نامه تحریم‌های مالی علیه ایران، برخی از تحریم‌ها را که پس از خروج از برجام و به بهانه برنامه هسته‌ای کشورمان وضع کرده بود، زیر عنوان «نقض حقوق بشر» ادعایی در ایران قرار داد و با این اقدام بر نادرستی تحریم‌های برجامی اعتراف کرد.

تارنمای وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد این وزارتخانه با تغییر آیین‌نامه تحریم مالی ایران، فرمان اجرایی تحریم خرید فلزات را زیر عنوان «نقض حقوق بشر» در ایران قرار داده است.

در متنی که وزارت خزانه‌دای آمریکا انتشار داد تصریح شده، اداره کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه (اوفک) عنوان آیین‌نامه تحریم‌های مالی ایران را به آیین‌نامه «بخش ایران و نقض حقوق بشر» تغییر داده و آن را به تحریم خرید مس، فولاد، آهن و آلومینیوم پیوند داده است.

از این رو طبق دستورالعمل جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا، این تحریم‌ها به موضوع نقض ادعایی حقوق بشر در ایران مرتبط شده است.

منبع بیتوته beytoote.com

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید